Anasayfa Haber Apple 8K iMac Çıkarmaya Mı Hazırlanıyor?

Apple 8K iMac Çıkarmaya Mı Hazırlanıyor?

LG farkında olmadan Apple’ın 8K sürprizini ortaya çıkarmış gibi görünüyor.

Apple tarafından bir süre önce satışa sunulan 27 inçlik 5K ekranlı iMac hayli büyük ilgi çekmişti. Bu bilgisayarda kullanılan 5K ekran panelleri ise LG tarafından üretiliyor. LG kendi ekran paneli teknolojilerini geliştiren ve bu panelleri üreten nadir firmalardan biri, bu yüzden de başta Apple olmak üzere pek çok markanın da tedarikçisi konumunda bulunuyor.

Tabii ki Apple’ın tedarikçisi olmanın belirli şartları da var. Bunlardan biri de Apple ile yapılan çalışmaların detaylarını çok iyi saklamak. Bir şirket Apple’ın sırlarını dışarı sızdırırsa, 50 milyon dolar tazminat ödemek zorunda kalabiliyor. LG’nin farkında olmadan yaptığı bir duyuru, bu yüzden başını belaya sokabilir.

Yeni nesil 98 inçlik 8K televizyonuyla ilgili bir bülten yayınlayan LG, aynı metin içinde Apple’ın da bu yıl 8K ekran bir iMac çıkarmaya hazırlandığını ağzından kaçırıverdi. Kısa süre sonra yayından kaldırılan bültenin ekran görüntüleri halen internette dolaşıyor. Bu ekran görüntüsünü haberin sonunda bulabilirsiniz.

Tabii ki Apple henüz böyle bir ürün açıklamış değil. Ancak aslında 8K ekran bir iMac çıkarmak için gereken tüm teknik donanım halen hazır sayılır. Apple kullanıcıları arasında bolca bulunan tasarımcıların da bu türden yüksek çözünürlüklü bir ekranı memnuniyetle karşılayacaklarına şüphe yok. Ancak tabii bu gerçekleşecek mi, orasını bekleyip görmek gerekecek.

lg-8k-imac
Resmin alt kısmında Apple’ın 8K iMac duyurduğuna dair ibareyi açıkça görmek mümkün, oysa böyle bir şey henüz gerçekleşmedi.