Red Dead Redemption 2 Hakkında Yeni Söylentiler

In Haber by Berker Güngör2 Comments

Yeni bir söylentiye göre Rockstar Games, ilki çok beğenilen oyunun ikincisini E3 fuarında ortaya çıkaracak.

Eski bir Rockstar çalışanı olduğunu iddia eden bir kullanıcı tarafından basına sızdırılan söylentiler, Rockstar Games’in Red Dead Redemption 2 üzerinde çalıştığını iddia ediyor. Reddit üzerinden açıklama yapan şahsın söylediklerine göre, yeni oyunun geliştirilmesine 2011 sonlarında başlanmış ve Rockstar önümüzdeki E3 fuarında bunu görücüye çıkarmaya hazırlanıyormuş.

İddialara göre ikinci oyun aslında ilk oyundan önce geçen oyunları konu alacakmış. Ana senaryo iki ana karakter ve oyuncu tarafından yaratılacak olan bir yardımcı karakter çevresinde dönecekmiş. Seth ve Irish adlı iki karakter farklı geçmişlere sahip olacak, dramatik birer hayat hikayesiyle donatılacakmış. Üçüncü karakter ise bu ikisinin hikayelerini birbirine bağlamak için kullanılacakmış.

Red Dead Redemption 2 bu kez Xbox One ve PS 4 için aynı anda çıkacak, ancak bir ay aradan sonra Windows PC için de piyasaya sürülecekmiş. 4 ila 8 kişi arasında multiplayer desteği sağlayacak olan oyunda, çeşitli çetelere ya da kanun adamlarına katılmak, grup haline maceraya çıkmak gibi seçenekler de olacakmış. Tabii tüm bunlar ne kadar gerçek, orası şimdilik belli değil. Rockstar Games yayınladığı videolardan birinde bu yeni oyuna ait olduğu iddia edilen görüntülere de yer vermişti, ancak daha fazla bilgi vermedi. Tüm bunların gerçekliğini ancak E3 fuarı geldiğinde göreceğiz.