ASUS Republic of Gamers, GR6’yı Tanıttı

In ASUS, Bülten, Haber by Berker Güngör6 Comments

ASUS Republic of Gamers (ROG), üstün oyun performansı için konsollardan ilham alınarak geliştirilen 2,5 litre hacmindeki ultra kompakt masaüstü bilgisayar ROG GR6’yı tanıttı.

ASUS ROG GR6, Full HD oyun performansı için 5. nesil Intel Core i5 işlemci ve NVIDIA GeForce GTX 960M ekran kartı ile donatıldı. 8GB DDR3L belleğe (16GB’a yükseltilebilir) sahip olan kompakt bilgisayar, sabit disk ve SSD seçeneklerine sahip. Dahili 802.11ac Wi-Fi içeren GR6, Windows 8.1 ön yüklü olarak geliyor. Bilgisayarın mat siyah yüzeyinde Maya desenleri ve yanıp sönen ROG logosu yer alıyor. Oturma veya yatak odasında kullanmak için ideal olan bilgisayar, LAN partilerine taşınabilecek kadar da kompakt boyutlara sahip.

Oyun deneyimini geliştirir

ROG GR6, oyunseverlere olağanüstü oyun deneyimleri yaşatmak için üstün ses ve ağ donanımları ve yazılımlarıyla donatıldı. SupremeFX, Sonic Studio ve Sonic Radar II çevrenizi kuşatan oyun içi sesler için birlikte çalışırken Intel® Gigabit Ethernet ile GameFirst III çevrimiçi oyun deneyiminizin kesintisiz olmasını sağlar.

SupremeFX ses teknolojisi birinci sınıf bileşenler, elektromanyetik paraziti (EMI) azaltan tasarım ve diğer ses araçlarının bir araya gelmesiyle çevrenizi kuşatan sesler sunar. Yüksek kaliteli Japon yapımı ELNA ses kapasitörleri sesleri doğal ve sıcak bir biçimde üretir ve oyun içi ses efektlerini çok daha ayrıntılı işler. GR6’nın analog ve dijital bileşenleri, elektromanyetik paraziti en aza indirmek için birbirlerinden ayrılarak izole edilmiştir. Sonic SenseAmp, mükemmel ses performansı sağlamak için dahili amplifikatörü kulaklık direncine eşleşecek şekilde otomatik olarak ayarlar. Sonic SoundStage kullanıcıların oyun içi ses ayarlarını her oyun türüne göre ayarlayabilmelerini sağlar. Ek bir yazılıma gerek kalmadan Steam OS ile de çalışır.

GR6, muhteşem ses donanımından en iyi şekilde yararlanabilmeniz için Sonic Studio ve Sonic Radar II ses teknolojilerini içerir. Bir ayar yazılımı olan Sonic Studio ise 2 kanallı stereo kulaklıklarda bile tek tıkla 7.1 kanallı Sanal Surround ses performansı alabilmenizi sağlar. Muhteşem sesler için Yankı, Bass Arttırma, Ekolayzır, Ses Netliği ve Akıllı EQ ayarlarını kontrol imkanı da sunar.

Oyunseverlere oyunda ek avantaj sağlayan Sonic Radar II, silah sesleri, adım sesleri ve diğer ses efektlerinin konumlarını gösteren bir katman ile rakiplerin yerlerinin tespit edilebilmesini mümkün kılar. Intel Gigabit Ethernet, işlemci kaynaklarına yüklenmeden daha iyi işlem hacmi elde edilmesini sağlar. TCP ve UDP performansı daha gelişmiştir; gecikmesiz çevrimiçi oyunlar için küçük çevrimiçi oyun paketlerinin hızı benzer teknolojilere kıyasla iki kat fazladır.

GameFirst III, oyun paketlerine öncelik vererek ve oyunlara daha fazla bant genişliği atayarak gecikmesiz oyun deneyimi sunar. Dört ön ayarlı paket önceliği modunun yanı sıra, ağ üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlayan manuel ayar seçeneği de mevcuttur. Dahili Network Monitor aracı ise ağ trafiğini yönetebilmenizi ve bağlantı hızlarını kontrol edebilmenizi sağlar.

Asus-Rog-GR6-Paket

Steam Big Picture Launcher ile PC oyunları anında HDTV’nizde

Steam Big Picture Launcher ile tek bir dokunuşla Steam Big Picture’a erişerek Full HD 1080p televizyonda konsol benzeri bir PC oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Üstelik ön yüklü Steam aracı ile sadece birkaç tıkla ROG GR6’ya istediğiniz oyunu yükleyebilirsiniz.

ROG, GR6’nın Steam OS ve Steam Controller ile mükemmel çalışmasını sağlamak için Valve ile devamlı işbirliği yapıyor.

Kolayca yükseltme yapılabilen tasarım ve olağanüstü soğutma performansı

ROG GR6, 2.5 inç HDD/SSD depolama ve SO-DIMM bellek yataklarına kolay erişim için kayar kapak tasarımına sahiptir. ROG GR6 sistem boştayken sadece 20dB ve tam yük altında çalışırken 28dB düzeyindeki sessiz performansı ile oturma odalarında ve yatak odalarında kullanmak için idealdir. Çift bakır ısı borusu ve büyük bir fan içeren özel soğutma sistemi, ısıyı işlemci ve grafik işlemciden uzaklaştırarak maksimum soğutma sağlar.

İsteğe bağlı oyun sınıfı teçhizat

ROG GR6, oyunlardan en iyi performansı alabilmeniz için isteğe bağlı ROG Gladius fare ve M801 klavye veya ROG Sica fare ve RA01 klavye setlerinden biri ile geliyor.

– ROG Gladius Fare ve M801 Klavye Seti

Kablolu optik fare ROG Gladius, FPS oyunlarda rakiplerinize karşı rekabet avantajı sağlar. Gladius; özelleştirilebilir tıklama duyarlılığı için kolay geçiş yapılabilen özel bir düğme soketine sahip Omron® düğmeler, iki düzeyli oyun içi DPI düğmesi, yan tarafta iki ergonomik kaydırmalı düğme, saniyede 200 inç takip hızı ve 50g ivmeye sahip 6400 dpi optik sensör gibi oyun amaçlı kullanıma yönelik özelliklerle donatıldı. Gladius, dünyada 2000Hz USB tarama hızını destekleyen ilk faredir.

Agresif bir geometrik tasarıma ve kompakt boyutlara sahip olan M801 mekanik klavye ise aynı anda birden fazla tuşa basabilme, N-key rollover ve oyun/PC modları ile oyunlarda tüm kontrolün parmaklarınızın ucunda olmasını sağlar. Işığın yetersiz olduğu ortamlar için altı arka aydınlatma modu içeren klavye, tepki hızı yüksek vuruşlar için MX sınıfı kırmızı mekanik düğmelere sahiptir.

– ROG Sica Fare ve RA01 Klavye Seti

ROG Sica, uzun süren MOBA oyun maratonları için geliştirildi ve Taipei Assassins gibi profesyonel oyun ekiplerinin katkılarıyla tasarlandı. Her iki elle de kullanılabilen 5000 DPI optik oyun faresi, fare gövdesinden bağımsız olan düğmeleri sayesinde tıklama duyarlılığını optimize eder ve düğmeleri parmak ucuyla kavrayanlar için idealdir. Kolay geçiş yapılabilen özel düğme soketi tasarımı ile tıklama duyarlılığını ayarlayabilirsiniz.

Tam boy RA01 oyun klavyesi, dört aydınlatma modu içeren kırmızı arka aydınlatmalı tuşlara ve FPS oyunları için 19 tuşa aynı anda basabilme özelliğine sahiptir. Multimedya tuşları ile medya oynatıcı ve ses düzeyi kontrolleri sağlarken Windows tuşu kilidi ile oyun sırasında Windows tuşuna yanlışlıkla basılmasını engeller.

Asus-Rog-Sica-RA01

Pakete dahil diğer araçlar

ROG GR6, ASUS’a özgü kullanıcı deneyimini iyileştiren birçok özellik ile donatıldı. AI Suite III, sistem parametrelerini ve diğer özellikleri sadece birkaç tıklama ile ayarlayabilmenizi sağlayan kullanımı kolay bir denetim merkezidir. Yeni kayıt olan GR6 kullanıcıları, kolay dosya depolama ve paylaşma için bir yıl boyunca 100GB ücretsiz ASUS WebStorage alanına sahip olurlar. ASUS HomeCloud ile ROG GR6’ya uzaktan erişerek multimedya içerikleri oynatabilir veya dosyaları çevrimiçi olarak açabilirsiniz.

GR6’nın ön USB portunda bulunan USB Charger özelliği ise bilgisayarınız kapalıyken ya da hazırda beklet modundayken bile mobil cihazları gerekenin yarısı kadar zamanda şarj edebilmenizi sağlar.

GR6 ayrıca virüs ve kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı detaylı ve gerçek zamanlı koruma sağlayan bir yıl tam sürüm Kaspersky Anti Virüs lisansı ile de birlikte geliyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER[1]ASUS ROG GR6
İşlemci Intel® Core™ i5-5200U işlemci
İşletim sistemi Windows® 8.1Windows® 8.1 Pro
Ekran kartı 2GB GDDR5 VRAM ile NVIDIA® GeForce® GTX 960M Ekran Kartı
Bellek ve
depolama
4GB 1600MHz DDR3L bellek (16GB’a kadar)2 x SO-DIMM

 

SATA 6.0Gbit/s;

1 x 2.5inç 1TB 7200rpm HDD,

1 x 2.5inç 500GB 7200rpm HDD,

1 x 2.5inç 128GB SSD veya

1 x 2.5inç 256GB SSD

HDD/SSD için 1 x 2.5inç genişletme yatağı

veya

1 x 2.5inç 128GB SSD ve 1 x 2.5inç 1TB 7200rpm HDD

Ağlar Intel Gigabit Ethernet LAN802.11a/b/g/n/ac Wi-Fi
Kablosuz 802.11a/b/g/n/ac
Bağlantı seçenekleri Ön Giriş-Çıkış
1 x Kulaklık1 x Mikrofon girişi

2 x USB 2.0 (1 tanesi USB Charger ile)

 

Arka Giriş-Çıkış

3 x Ses jakı (LINE_IN/LINE_OUT/MIC)

1 x S/PDIF optik çıkış

1 x HDMI

1 x DisplayPort

1 x LAN(RJ45)

4 x USB 3.0

1 x 19V DC-in

1 x Kensington kilidi

ROG’a özgü özellikler SupremeFX AudioSonic SoundStage

Sonic SenseAmp

Sonic Studio

Sonic Radar II

GameFirst III

Steam Big Picture Launcher

Diğer özellikler/ek yazılımlar Kaspersky Anti-Virus (1 yıl tam lisanslı)Intel Smart Connect Teknolojisi

Intel Rapid Start Teknolojisi

ASUS EZ Update
ASUS WebStorage (yeni kullanıcılar için bir yıl 100GB)

AI Suite III
ASUS HomeCloud ile Wi-Fi GO!/Media Streamer

DTS Connect

Aksesuar paketleri ROG Sica oyun faresi ve RA01 oyun klavyesi (isteğe bağlı)ROG Gladius oyun faresi ve M801 mekanik oyun klavyesi (isteğe bağlı)
Renkler ROG siyahı ve kırmızısı
Boyutlar Maks. 238 x 245 x 60mm, 2,5 litrelik kasa
Ağırlık 1,28kg
[1]Teknik özellikler, içerik ve ürünlerin bulunabilirliği önceden haber vermeksizin değiştirilebilir ve ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. Gerçek performans uygulamalara, kullanıma, ortama ve diğer faktörlere göre farklılık gösterebilir. Tüm teknik özellikler için: www.asus.com