Witcher 3, Geralt’ın Son Macerası Olacak

In Haber by Berker Güngör3 Comments

Witcher serilerinde hep başrolü oynayan Geralt, bu oyunla birlikte uzun yolculuğunun sonuna varmış olacak.

CD Projekt Red tarafından üçüncüsü piyasaya çıkarılmak üzere olan Witcher serileri, son yılların en büyük ilgi çeken RPG oyunları oldu. Bu serilerde başrolde gördüğümüz ve gözünden nice maceralar yaşadığımız Geralt of Rivia, çıkmak üzere olan son oyunla birlikte emekliye ayrılacak.

Serinin senaryo yazarlarından Jakub Szamalek tarafından verilen bir röportajda, Geralt’ın hikayesinin bu son oyunla birlikte bir sonuca bağlanacağı da açıkça belirtildi. Ne var ki Geralt’ın emekliye ayrılması, Witcher serilerinin de biteceği anlamına gelmiyor.

Szamalek bugüne kadar anlatılan hikayelerin Witcher dünyasının tamamını ele almadığını, bundan sonra yapılması muhtemel oyunlarda farklı karakterlerin, olayların ve hatta zamanların ele alınabileceğini açıkça belirtmiş. Mesela ileride önemli karakterlerden biri olan Ciri‘yi başrolde görmemiz gayet mümkün.

Tabii CD Projekt Red’in yeni Withcer oyunlarına girişmeden önce bitirmesi gereken başka işler de var. Öncelikle Witcher 3 için verilen resmi çıkış tarihi olan 19 Mayıs’ın başarıyla atlatılması gerekiyor. Ardından da halen üzerinde çalışılan bir başka oyun olan Cyberpunk 2077 tamamlanacak.