Anasayfa Haber GTA 5’in Oyun İçi Telefonunu iPhone İle Kontrol Ettiler!

GTA 5’in Oyun İçi Telefonunu iPhone İle Kontrol Ettiler!

GTA 5’in PC’ye çıkmasıyla modlar aldı başını yürüdü, ancak aralarından bir tanesi gerçekten sıra dışı!

GTA 5, PC’ye çıktığından bu yana mod yapımcıları rahat durmadı ve oyun için tonla mod üretildi. Kimi modlar oyuna gayet saçma ama eğlenceli özellikler kazandırırken, kimileri de işlevsellik açısından oyuncuların gözdesi oldu. Ancak en son ortaya çıkan bu mod, dikkatlerden kaçan bir özelliği hedef aldı.

Oyunu oynayanların bildiği üzere oyun içinde kullandığımız bir adet cep telefonumuz var. Reddit kullanıcısı planetleak’in modu da bu oyun içi telefonu hedefliyor. Mod yapımcısı iPhone’u ile oyun içi telefonu kontrol edebiliyor!

Planetleak’in yazdığı uygulama, GTA 5’in oyun içi telefonunun arayüzünü xcode kullanarak uygulama içerisinde yaratıyor. Uygulama içerisinde bir tuşa bastığınızda Arduino web sunucusuna bir URL gönderiliyor ve ardından bir keybinding makrosu çalıştırılıyor. Uygulamayı tasarlayan kişi bu sayede oyun içi telefonunu kendi telefonundan kontrol edebiliyor.

Her ne kadar bu yöntem doğrudan oyun içindeki telefonu kullanmaya göre pek avantajlı olmasa da azimli mod yapımcılarının neler yapabildiğinin oldukça hoş bir göstergesi.

Technopat YouTube Kanalına Abone Olmak İçin Tıklayın