Oculus Rift Sonunda Resmi Çıkış Tarihine Kavuştu

In Haber by Muhsin Bayram1 Comment

Uzun süredir beklenen Oculus Rift’in ilk kullanıcı sürümü, 2016’nın ilk çeyreğinde bizlerle buluşacak.

Oculus Rift, son yıllarda oyun teknolojilerinde oyuncuları en çok heyecanlandıran ürünlerden biri. Uzun süredir geliştirme aşamasında olan sanal gerçeklik cihazı, Facebook Oculus tarafından yapılan resmi açıklamaya göre 2016’nın ilk çeyreğinde kullanıcılara sunulacak.

Oculus Rift’in farklı prototip sürümleri bir süredir test ediliyor ve bu teknolojiyi kullanma fırsatına erişenler her ne kadar memnun kalsa da genel kanı, ürünün henüz tam anlamıyla hazır olmadığı yönündeydi. HTC ve Valve’ın sanal gerçeklik girişimi Vive, varlığıyla Oculus’u harekete geçirmişe benziyor.

İlk tanıtıldığı zamanlarda neredeyse rakipsiz olan Oculus Rift, aradan geçen zamanda pek çok rakip kazandı. HTC ve Valve’ın ortak projesi Vive, Sony’nin Project Morpheus’u ve Microsoft’un HoloLens’i, son zamanlarda Oculus’un tahtına göz diken diğer sanal gerçeklik cihazları.

Firma, ilerleyen haftalarda ürünle ilgili yeni bilgilerin paylaşılacağını belirtti. 16 Haziran’da E3 fuarının gerçekleşeceğini göz önüne alırsak, popüler eğlence fuarında Oculus Rift ile ilgili daha detaylı haberleri görebiliriz.