Lumia 940 XL, Göz Tarayıcısına Sahip Olabilir

In Haber by Muhsin Bayram2 Comments

Microsoft’un en yeni amiral gemisi, iris tarayıcı gibi özel bir güvenlik korumasıyla gelebilir.

Microsoft Lumia ailesinin en yeni göz bebeği olması beklenen Lumia 940 XL’in piyasaya sürülmesine az bir zaman kaldı. Cihazla ilgili ortaya çıkan ilk dedikodularda Lumşa 940 XL modelinin parmak izi tarayıcısına sahip olacağı söyleniyordu. Ancak son iddialara göre Microsoft güvenlik konusunda bir sonraki adıma geçmeye hazırlanıyor.

Son birkaç yıldır mobil teknoloji piyasası ile ilgili iddiaları ile gündeme gelen ve @evleaks olarak tanınan Evan Blass, Cityman kod adlı Lumia 940 XL’in parmak izi tarayıcısı yerine iris tarayıcıya sahip olacağını aktardı.

https://twitter.com/evleaks/status/607222471473938432

Cihazın teknik özellikleri henüz resmi olarak duyurulmadı ancak söylentilere göre Lumia 940 XL modeli, gücünü sekiz çekirdekli bir Snapdragon işlemciden alacak. 5.7 inçlik QHD ekrana sahip olması beklenen cihaz, söylentilere göre 3 GB RAM’e ve 32 GB’lık dahili hafızaya sahip olacak. Bütün bu donanım ise gücünü 3300 mAh’lik pilden alacak. Lumia 940 XL ile ilgili kesinleşen en önemli detay ise cihazın doğrudan Windows 10 Mobile ile piyasaya sürüleceği.