Yeni Mirror’s Edge, Catalyst Adıyla Çıkabilir

In Haber by Muhsin Bayram9 Comments

Mirror’s Edge’in yıllardır beklenen devam oyunu, Mirror’s Edge: Catalyst olarak isimlendirilebilir.

Mirror’s Edge, piyasaya sürüldüğü 2008 yılında FPS türünde ufak çaplı bir devrim yaratmış ve parkur öğelerini ön planda tutarak neredeyse silah kullanımının sıfır olduğu bir oyun deneyimi sunmuştu. Oyun her ne kadar eleştirmenlerden geçer not alsa da beklenen satış miktarına ulaşılmadığı için uzun yıllar boyu olası devam oyununa dair yollar kapanmıştı.

Ancak E3 2013’te EA büyük bir sürpriz yaparak yepyeni bir Mirror’s Edge duyurdu. Yeniden DICE tarafından geliştirilen yeni Mirror’s Edge’in reboot olacağı ve Faith’in hikayesini sıfırdan anlatılacağı duyuruldu. E3 2013 ve 2014’te yayınlanan iki adet video dışında EA cephesinden neredeyse iki yıl boyunca hiç yeni bilgi aktarılmadı.

E3 2015’e sayılı günler kala Mirror’s Edge cephesinden dikkat çekici bir haber geldi. Önce EA’in Mirror’s Edge: Catalyst isim hakkını ve mirrorsedgecatalyst.com domain adresini satın aldığı ortaya çıktı. Ardından resmi Mirror’s Edge Twitter hesabından bu durumu kısmen doğrulayan bir tweet atıldı.

Görünüşe göre yeni Mirror’s Edge oyunun adı Mirror’s Edge Catalyst olabilir. Oyun ile ilgili en sağlıklı bilgileri 16 Haziran’da kapılarını açacak olan E3 2015 fuarında almayı umuyoruz.