Samsung Yeni Ekranları Üretime Hazırlıyor

In Haber, İş by Berker Güngör3 Comments

Samsung’un tanıttığı yeni OLED ekranlar hem saydam, hem de aynalı olarak kullanılabiliyor.

Samsung tarafından tanıtılan yeni 55 inçlik OLED ekranlar aslında fikir olarak yeni sayılmazlar. Saydam ve aynalı olarak tasarlanan bu tür ekranlar üzerinde yıllardır çalışılıyor ve şüphesiz Samsung konuyla ilgilenen tek firma değil. Ancak bu kez durum biraz daha farklı.

Samsung bu yeni ekranları prototip olarak tasarlamış değil. Yani resimlerini gördüğünüz saydam ve aynalı ekranlar, türünün tek örneği laboratuvar üretimleri değiller. Firma bunları ne zaman üretmeye başlayacağı ya da ne fiyatla pazara süreceği hakkında henüz pek bilgi vermiyor. Ancak her iki modelin de üretilecek kadar rafine olduklarını da saklamıyorlar.

samsung-saydam-55

Daha önce pek çok benzer prototip ortaya çıkmasına rağmen, büyük bir kısmının görüntü kalitesi genellikle tatmin edici olmaktan uzaktı. Samsung’un modellerinde kullandığı OLED teknolojisinin ise ticari kullanıma uygun olacak kadar iyi sonuçlar verdiği söyleniyor. Yayınlanan resimler de buna işaret eder yönde.

Tabii bu tür saydam ve aynalı ekranlar son kullanıcıdan ziyade, kurumsal tüketicilerin ilgisini çekecek ürünler olacaklar. Aynalı ekranların özellikle alışveriş merkezlerinde hayli kullanım bulacağına şüphe yok. Saydam olanlar ise danışma ve bilgi noktaları gibi yerlerde çok işe yarayabilir.