Microsoft Yeni Cihazlar Tasarlıyor Olabilir

In Haber by Berker GüngörLeave a Comment

Microsoft’un yeni nesil Windows 10 telefonları hakkındaki söylentiler sürerken, ortaya yeni kod adları atıldı.

Uzun zamandır üst seviye bir telefon modeli çıkarmayan Microsoft’un, Windows 10’un çıkmasını beklediği biliniyor. Windows 10’un mobil sürümünün sonbaharda çıkarılacağı, bununla birlikte Lumia 940 ve 940 XL modellerini piyasaya süreceği de artık pek sır sayılmaz. Şirket içinde Cityman ve Talkman adlarıyla anılan bu modeller, en üst sınıfta ürünler olacaklar.

Ancak son söylentiler, Microsoft’un Cityman ve Talkman dışında da cihaz projeleri olduğuna işaret ediyor. Evan Blass tarafından ünlü @evleaks Twitter hesabı üzerinden geçilen bir mesajda, Guilin, Honjo, Saana ve Saimaa isimleri ortaya atıldı. Bazılarına göre bu isimler Microsoft tarafından şirket içinde geliştirilen yeni cihazların kod adları.

https://twitter.com/evleaks/status/612088079222845440

Microsoft’un Nokia’yı satın aldığı dönemde, halen devam etmekte olan en az dört yeni cihaz projesini rafa kaldırdığı biliniyor. Bu cihazların çeşitli tablet ve telefon modelleri olduğuna dair söylentiler de var. Nitekim Nokia tarafından çıkarılan son tablet Sirius kod adıyla bilinen Lumia 2520 olmuş, ardından da şirketin telefon kısmı Microsoft tarafından devir alınmıştı. Şimdi ortaya atılan bu yeni kod adlarının, daha önce iptal edilen projelerle alakalı olup olmadığı sorgulanıyor.