Anasayfa ASUS Zenfone 2 Güncelleme Rehberi

Zenfone 2 Güncelleme Rehberi

Zenfone 2 Güncelleme Rehberi
Zenfone 2 Güncelleme Rehberi

ASUS Zenfone 2 güncelleme rehberimizde akıllı telefonunuzu nasıl güncelleyeceğinizi, internet sitesinden indirdiğimiz güncel sürüm ile adım adım uygulayarak gösteriyoruz…

Telefonunuzu güncel tutmak için Ayarlar altında sistem güncellemesi kısmından kontrol edebilir, gelen güncellemeleri onaylayarak otomatik olarak kurabilirsiniz. Biz de Zenfone 2’yi önce bu şekilde güncelledik. Ancak bazı sürümler bu şekilde güncellemeye hazırlanıp açılana kadar aradan uzun süre geçebilir. Beklemek istemeyenler, telefonunun performansını ve istikrarını arttırmak isteyenler için elbette farklı bir yol var.

OTA Update yani havadan güncelleme gelmeden önce yeni sürüme geçmenin kolay yolu, yazılımı internet sitesinden indirerek kurmaktır.

Bu işlem için öncelikle telefonunuzun destek sayfasından güncel yazılımı indirirsiniz. Zenfone 2 güncelleme rehberimizde biz telefonu V2.18.40.12 sürümüne güncellemek için bu dosyayı indirdik.

Peki güncelleme dosyasını nereden bulacaksınız? Güncelleme dosyası için tıklayın ve işletim sistemi olarak Android’i seçin. Ardından WW sürümlerin en günceline bakın, rehberimizi aynen takip edecekseniz sürüm numaralarını da kontrol etmenizde fayda var, zira üzerine yeni bir güncelleme gelmiş olabilir. WW sürümler bizim Türkiye’de kurabildiğimiz sürümler, CH gibi sürümler ise Çin gibi farklı ülkeler için özel sürümler olarak birbirinden farklıdır.

Sonra bu güncelleme dosyasını, USB kablosu ile bilgisayarımıza bağladığımız Zenfone 2’nin içerisine kopyaladık.

Sonraki adıma geçmeden önce güncellemenin bilgilerini okuyarak, telefonumuzun mevcut sürümünden geçiş yapabileceğimizi doğruladık. Zira bazen, sitede bulunan son güncellemeyi yapabilmek için telefonunuzda otomatik güncellemeyi kurmuş olmanız gerekiyor. Örnek olarak 1 sürümünden 1.5 sürümünü atladınız, 2 sürümünü kurmadan önce 1.5 güncellemesini de yapmanız gerekebiliyor. Bu bilgiyi destek sayfasında görebiliyorsunuz. Videomuzda yaptığımız güncelleme öncesinde geçiş için gereken sürüm numarasını da gösteriyoruz.

Sonra telefonun şarjının dolu olduğundan emin bir şekilde güncelleme dosyasının kurulumunu telefonumuzdan onaylıyor ve işlemin tamamlanmasını bekliyoruz.

Bu işlemi yaparken sürüm notlarına, telefonun şarj durumuna dikkat etmek, güncelleme bitmeden kesinlikle sabırsızlık edip kapatmamak sizin sorumluluğunuz. Aksi halde telefonunuz açılmayabilir ve teknik servise gitmek zorunda kalabilirsiniz.

Sorumlu davranarak aynı yöntemle hemen hemen bütün telefon güncellemelerini yapabilir, cihazınızı daha yüksek performans ve istikrar ile kullanarak yararlanabilirsiniz.