ASUS Yeni ZenPad Tabletlerini Duyurdu

In ASUS, Haber, Mobil by Berker Güngör1 Comment

ASUS VisualMaster görüntü teknolojisi ve DTS-HD ses teknolojisi ile gelen ZenPad, kullanıcılara HDTV seviyesinde bir multimedya tablet deneyimi vaat ediyor.

ASUS 7 inç ZenPad 7.0 (Z370) ve 8 inç ZenPad 8.0 (Z380) tabletlerini duyurdu. Android işletim sistemi ile çalışan tabletler; değiştirilebilir kapaklar gibi kişiselleştirme seçeneklerine de sahipler. Farklı iki ekran boyutunda gelen tabletler, Wi-Fi ve opsiyonel LTE/3G bağlantısı seçenekleri de sunuyorlar. ZenPad üç farklı renk seçeneği ile geliyor: Obsidien siyah, inci beyazı ve aurora metali.

4 çekirdekli 64-bit Intel Atom x3 işlemciden güç alan ZenPad, akıcı çoklu görev, video ve oyun için yüksek performanslar sunuyor. Arka taraftaki 8MP ve ön taraftaki 2MP PixelMaster kamera ile ZenPad, kullanıcıların ışığın az olduğu ortamlarda bile iyi kalitede fotoğraflar, videolar ve selfiler çekmelerine imkan sağlıyor.

Android 5.0 “Lollipop” ile gelen ZenPad, ASUS ZenUI kullanıcı arayüzüne sahip. Tamamen kişileştirilebilir bir arayüz olan ZenUI, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için bilgiyi öne çıkaran ve şık ve temiz tasarımı ile dikkat çekiyor. 

Gelişmiş Görüntü

ZenPad serisinin her bir tableti %76,5’e kadar ekran-gövde oranına sahip genişletilmiş HD IPS ekran sunmasının yanı sıra, özel görüntü iyileştirme teknolojisi ASUS VisualMaster özelliğini taşıyor. ASUS Tru2Life ve ASUS TruVivid özelliklerini de kapsayan ASUS VisualMaster, ilk kez tabletlerde kullanılan ve yeni nesil televizyonlarda bulunan ileri görüntü işleme teknolojileri ile kapsamlı görüntü optimizasyonu sunuyor.

ASUS Tru2Life, her bir pikseli analiz ettikten sonra görüntüyü gösterirken dinamik aralıklı görüntülemeyi güçlendirmek için görüntülere akıllı kontrast ve keskinlik uyguluyor. ASUS TruVivid ise geleneksel altı katmanlı görüntü tasarımını (LCD modülü önünde bulunan bir katman lamel, iki katman optik bant, iki katman sensor film, ve bir katman hava boşluğundan oluşuyor) hava boşluğu katmanını ortadan kaldıran iki katmanlı tek tabaka tasarımına dönüştürerek, ekran netliğini ve parlaklığını artırıyor.

Yüksek Kalite Ses

ASUS ZenPad, DTS-HD Premium Sound  ses sistemini kullanan dünyanın ilk tableti olarak da öne çıkıyor. ASUS SonicMaster ile birlikte ZenPad, kullanıcıya tam bir ses deneyimi yaşatmayı hedefliyor. DTS-HD ses sistemi, DTS-HD kodlaması ile multimedya içeriklerin sesi çok doğal bir şekilde vermesini sağlarken, stereo sesleri sanal olarak surround seslere dönüştürebiliyor. DTS-HD Premium Sound ayrıca kullanıcıların kulaklık ile de 360-derece surround ses deneyimi yaşamalarına imkan veriyor.

Yeni ASUS ZenPad’lerin bu yılın Ağustos ayı sonunda satışa sunulması bekleniyor.