Anasayfa Haber Knights Of The Old Republic 2 İçin 5K Desteği Geldi!

Knights Of The Old Republic 2 İçin 5K Desteği Geldi!

Çıkışının üzerinden on sene geçmesine rağmen, KOTOR 2 için büyük bir güncelleme ve Steam desteği geldi.

Bilgisayar oyunları tarihindeki klasik RPG’ler arasına girmiş olan Knights of the Old Republic serileri, hele bir de Star Wars seviyorsanız, kesinlikle oynanması gereken oyunlardır. Ne var ki serinin ikinci oyunu olan KOTOR 2: The Sith Lords, çeşitli finans sorunları yüzünden tam olarak bitirilmeden piyasaya sürülmüştü.

Star Wars evreninin tüm hakları George Lucas tarafından Disney’e satıldıktan sonra, yeni filmlerin ve oyunların yapılması gündeme gelince, KOTOR 2 için de bir büyük güncelleme yayınlanması söz konusu oldu. Bu yeni güncelleme KOTOR 2 için 5K grafik desteği, Mac ve Linux uyumluluğu gibi yıllardır arzulanan pek çok özellik getiriyor.

Bunun dışında The Sith Lords aynı zamanda çok daha geniş kapsamlı bir Steam desteğine de kavuşacak. Steam Workshop üzerindeki modları tek tuşla oyun içinde çalıştırmak söz konusu olacak. Bunun en önemli getirisi, bir süre önce bir grup oyuncu tarafından yayınlanan Restored Content Mod adlı eklentinin, çok daha geniş bir kitlenin erişimine açılmasını sağlamak olacak.

Restored Content Mod, vaktiyle oyunu yetiştirmek için çabalayan yapımcıların budamak zorunda kaldıkları çok büyük miktarda içeriği yeniden oyuna katıyor. Bu da oyuna gerçekte hak ettiği detayı ve derinliği kazandırıyor. Oyunun Steam versiyonuna buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.