Yeni Lumia’nın Adı 950 Olacak

In Haber by Berker Güngör4 Comments

Microsoft’un çıkarmayı planladığı yeni amiral gemisi telefonlar, Lumia 950 ve 950 XL olacak.

Uzun süredir dikkatini giriş ve orta seviye Windows telefonlara veren Microsoft, bu yüzden hayli pazar payı ve gelir kaybetti. Ancak Windows 10 işletim sisteminin çıkmasıyla birlikte, şirketin iki yeni üst seviye telefon çıkaracağına da şüphe yok. Fakat bugüne dek sızan haberlerin aksine, bu telefonlar Lumia 940 kod adıyla anılmayacak.

Yeni bir söylentiye göre, şirket içindeki proje isimleri Talkman ve Cityman olan bu iki yeni telefon, piyasaya Lumia 950 ve Lumia 950 XL isimleri altında çıkacaklar. Her iki telefon da metal alaşım gövdeye ve USB Type-C bağlantı portuna sahip olacaklar.

Aşağıdaki fotoda her iki modelin sahip olacağı söylenen teknik özellikler rahatça görülebiliyor. İki model arasındaki en belirgin farklar, ekran boyutu ve işlemci modelinde ortaya çıkıyor.

Lumia 950 Serisi

Microsoft’un bu yeni telefonları Ekim ya da Kasım gibi piyasaya vermesi bekleniyor. Ancak öncelikle hangi ülkelerde ya da hangi fiyatla satışa çıkaracakları konusunda henüz bir bilgi yok. Windows 10’un Mobile sürümü piyasaya çıkmadan, bu modellerin de resmen tanıtılmayacağına kesin gözüyle bakılabilir.