Anasayfa Haber Minecraft’ın Windows 10 Sürümüne Ücretsiz Geçilecek

Minecraft’ın Windows 10 Sürümüne Ücretsiz Geçilecek

Windows 10’a geçen Minecraft oyuncuları, oyunun yeni sürümüne ücretsiz olarak terfi hakkı kazanacaklar.

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10’a terfi edecek olan Minecraft oyuncuları, oyunun yeni sürümüne de ücretsiz olarak terfi etme hakkına sahip olacaklar. Mojang tarafından hazırlanan bu yeni sürüm Minecraft: Windows 10 Edition Beta adıyla piyasaya sürülecek. Bu yeni sürümde dokunmatik ekran desteği gibi normalde sırf Pocket Edition sürümünde bulunan özelliklere de yer verilecek.

Zaten oyuna sahip olan Windows PC kullanıcıları, bu yeni sürüme de ücretsiz olarak geçebilecekler. Bunun için tüm yapmanız gereken, Mojang hesabınıza girmek ve yeni sürümü onaylatmak olacak. Ancak yeni sürümün dağıtımı kademeli olarak yapılacağından, hemen indirmeniz mümkün olmayabilir, biraz beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Oyunun sadece Windows 10 sürümünün ücretsiz terfiye açık olacağını da hemen söyleyelim. Windows 10 PC dışındaki tüm sistemlerde oyunun yeni versiyonuna geçiş 10 dolar ücret ödenerek yapılabilecek. Oyunun Android cep telefonlarından tutun da Playstation Vita el konsoluna kadar hemen her türden sistem için bir sürümü bulunuyor. Microsoft oyunu satın aldığında farklı sistemlerin desteklenmeyeceği söylentisi çıkmıştı. Ancak anlaşılan Microsoft bu kadar büyük bir kullanıcı kitlesini kaybetmek istemiyor.