Anasayfa Haber Android İçin Resmi Reddit Uygulaması Geliyor

Android İçin Resmi Reddit Uygulaması Geliyor

İnternetin en popüler sitelerinden biri olan Reddit, en sonunda resmi Android uygulamasına kavuşacak.

Günümüzde internet üzerinde en yoğun trafik alan web sitelerinin başında gelen Reddit, mobil erişim açısından hayli seçenek fakiri denebilir. Sitenin kendi resmi mobil uygulamaları hiç olmadı, kullanıcılar daha ziyade üçüncü parti geliştiricilerin sunduklarıyla yetinmek zorunda kaldılar.

Reddit için çıkarılan resmi iOS uygulaması aslında Alien Blue adıyla tasarlanmış üçüncü parti bir yazılımdı. Geçen yıl Reddit tarafından hayli popüler olduğu için satın alınan uygulama, resmi iOS uygulaması haline gelmişti. Android kullanıcıları ise bu kadar da şanslı değildi. Ancak bu durum yakında değişecek gibi görünüyor.

Geçen ayın sonunda eski Reddit CEO’su kullanıcı protestoları yüzünden istifa etmek zorunda kalınca yerine geçen Steve Huffman, Android kullanıcılarına yakında kendi resmi uygulamalarına kavuşacaklarını müjdeledi. Huffman bu uygulamanın kendisi başa geçmeden çok önce geliştirilmeye başlandığını ve hızla ilerlediğini bildirdi. Henüz resmi bir çıkış tarihi verilmese de, bu yıl bitmeden hazır olacağına dair fısıltılar var.