Anasayfa Haber Uçaktan Düşen iPhone Çalışır Halde Bulundu

Uçaktan Düşen iPhone Çalışır Halde Bulundu

2.800 metreden düşen iPhone, bu düşüşten sağ çıkmayı başardı ve muhtemelen yeni bir rekor kırmış oldu.

Normal şartlarda bir iPhone’un düştükten sonra paramparça olması için yaklaşık 2-3 metre yükseklik yeterlidir. Bu haberimize konu olan iPhone ise imkansızı gerçekleştirerek 2.800 metrelik düşüşten sapasağlam çıkmayı başardı.

ABD’nin Teksas eyaletinden Ben Wilson adlı bir iPhone kullanıcısı, ufak bir uçakla uçtuğu sırada 2.800 metreden telefonunu düşürdü.  İniş yaptıktan sonra telefonun kayıp olduğunu fark eden Wilson, Find My iPhone uygulamasıyla cihazın yerini tespit etti ve şaşırtıcı bir şekilde hala çalışır halde buldu.

Wilson’ın aktardığına göre uçuş esnasındaki bir sarsıntı, uçağın kapısının biraz aralanmasına ve o esnada iPhone’un kayıp gitmesine neden olmuş. Kapı ilk açıldığı sırada bir gazete kağıdının düştüğünü görmüş, ancak iPhone’un da gazeteyle birlikte paraşüt macerasına katıldığını ancak havalimanında anlayabilmiş.

Çalışır haldeki telefonunu peşine takılan bir eşekle beraber -hikayenin bu kısmına hiç girmeyelim- ağacın altında bulan Wilson, sadece köşelerinin biraz çizildiğini söylüyor. Yalnızca harici batarya için kullandığı telefon kılıfı yerinden çıkmış. Wilson, telefonunun 2.800 metreden düşmesine rağmen hayatta kalmasını muhtemelen şarj için kullandığı kılıfa ve cihazın mucizevi bir şekilde yaptığı yumuşak inişe borçlu.