Anasayfa Haber Epson’un Yeni Yazıcılarında Kartuş Yerine Depo Var

Epson’un Yeni Yazıcılarında Kartuş Yerine Depo Var

Epson’un yeni EcoTank yazıcı serisi, kullanıcıları tam 2 yıl boyunca kartuş alma derdinden kurtarıyor.

Eğer sıkça yazıcı kullanmanız gereken bir işte çalışıyorsanız, neredeyse her ay biten kartuş derdinden muzdarip olma ihtimaliniz epey yüksek demektir. Hele bir de işin içine renkli kartuş derdi de girerse durum daha fena. Muhtemelen bir yerden sonra durumdan bıkıp yalnızca önemli olan belgeleri renkli basmaya başlamışsınızdır.

Epson işte bu bahsettiğimiz derde son vermek için yeni EcoTank all-in-one yazıcısı serisini geliştirdi. Diğer yazıcılardan farklı olarak EcoTank, çok daha geniş kartuş haznesine sahip. O kadar geniş ki, ortalama kullanımla 2 yıla kadar yeniden doldurum gerektirmiyor.

Epson EcoTank serisi, uzun vadeli kullanımda diğer yazıcılara kıyasla avantaj sağlayacak olsa da kendi fiyatı pek ucuz değil. Basit kullanım için geliştirilen en düşük modeli Expression ET-2500 380$ iken en üst seviye profesyonel modeli olan WorkForce Pro WF-R4640 ise 1.200$ fiyatında. Expression ET-2500, tek doldurumda 4.000 sayfaya kadar siyah ve 6.500 sayfaya kadar baskı yapabiliyor.  WorkForce Pro WF-R4640 ise tek doldurumda 20.000 sayfaya kadar siyah ve 20.000 sayfaya kadar renkli basabilme kapasitesine sahip.