Anasayfa Haber Periscope Kullanıcı Sayısı 10 Milyonu Geçti

Periscope Kullanıcı Sayısı 10 Milyonu Geçti

Son zamanların meşhur canlı video yayın uygulaması Periscope’un artık 10 milyon kayıtlı üyesi var.

Twitter’ın Mart ayında iOS ve Android platformları için geliştirdiği canlı video yayın uygulaması olan Periscope, popülaritesini hızla artırmaya devam ediyor. Firmanın açıkladığı son rakamlara göre, uygulamaya kayıtlı hesap sayısı 10 milyonu geçti. Dört ay gibi kısa bir zamanda 10 milyon kişiye ulaşmayı başaran uygulama, 1 milyon üye sayısını yalnızca ilk 10 günde yakalamıştı.

Firma yaptığı açıklamada kullanıcı sayısının yanı sıra her gün izlenen toplam video içerik miktarıyla ilgili bir kilometre taşını devirdiklerini de belirtti. Rakamlara göre kullanıcılar Persicope üzerinden her gün toplamı 40 yıl süreye ulaşan içerik izliyorlar. Üstelik bu rakamlar yalnızca iOS ve Android veri tabanından alınma. Web tarayıcı üzerinden izlenen içerikler hesaba katılmıyor.

Periscope_izlenme

Firma ayrıca ilerleyen günlerde uygulamaya getirmeyi düşündükleri bazı yeni özelliklerden de bahsetti. Kullanıcıların eski yayınları izlerken ileriye sarabilmesi için bir ileri sarma butonunun eklenmesi düşünülüyor. Platformdaki spam ve suistimal içerikli videoları engelleyecek bir sistem üzerinde de çalışmalar yapılıyor.