Anasayfa Haber Twitter Direkt Mesajda 140 Karakter Sınırını Kaldırdı

Twitter Direkt Mesajda 140 Karakter Sınırını Kaldırdı

Direkt Mesaj özelliğindeki 140 karakterlik sınır, 10.000 karaktere çıkartıldı. Kullanıcılar artık özelden mesaj yazarken düşüncelerini diledikleri gibi ifade edebilecekler.

Twitter’ın en çok kullanılan sosyal medya ağlarından biri olduğunu biliyoruz, ancak iş mesajlaşmaya gelince o kadar da çok tercih edildiğini söylemek zor. Bunun en büyük sebebiyse Tweet atarken uygulanan 140 karakter sınırının, direkt mesajlar için de geçerli olması. Twitter, kullanıcılarının şikayetlerine kulak verdi ve direkt mesajlardaki 140 karakterlik sınırı kaldırdı. Yeni karakter sınırının 10.000’e çıkmasıyla mesajlaşmak isteyen kullanıcılar artık diledikleri gibi uzun uzun yazabilecekler.

Direk mesaj özelliğinin, kullanıcıların atılan Tweet’ler hakkında birbirleriyle özelden konuşması için var olduğu belirten firma yetkilileri, artık kullanıcıların özgürce özel mesaj yazabileceklerini ve kendilerini daha iyi ifade edebileceklerini söyledi.

Twitter’ın yeni direkt mesaj özelliğine bugünden itibaren geçiş başlayacak ve 1 ila 2 hafta içerisinde tüm dünyada kullanılabilecek. SMS yoluyla atılan direkt mesajlarda hala 140 karakter sınırı olacağını da ayrıca belirtelim.