Anasayfa Haber Warcraft 4 Bekleyenlere Müjde!

Warcraft 4 Bekleyenlere Müjde!

Blizzard yıllardır beklenen yeni Warcraft strateji oyunuyla ilgili ilk sinyali verdi.

Blizzard, World of Warcraft’ın son zamanlardaki kötü gidişatına yeni Legion ek paketiyle dur demek istiyor. Ancak bu saatten sonra kaç tane ek paket çıkarsa çıksın, oyuncu kitlesinin büyük bir bölümü oyuna geri dönmeyecek gibi görünüyor. Yaygın bir görüşe göre Warcraft’ın vaziyeti, ancak yepyeni bir senaryo ve dinamikle oyunculara sunulacak bir Warcraft 4 strateji oyunuyla toparlanabilir.

Firma yetkilileri, epey bir zamandır herhangi bir atılım yapmadıkları strateji tarzındaki Warcraft oyununun yenisi için ilk sinyali nihayet verdi. Gamescom oyun fuarında konuşan StarCraft 2’nin prodüktörü Tim Morten, yeni bir gerçek zamanlı strateji Warcraft oyununu düşündüklerini, ancak bunun yalnızca StarCraft 2 bittikten sonra gerçekleşebileceğini belirtti.

Yine de bu bilginin Warcraft 4’ün geleceğine dair kesinlik kazandırmadığını vurgulayalım. Warcraft 4 yerine yepyeni bir StarCraft oyunuyla da karşılaşabiliriz. Tim Morten, “StarCraft 2 bittikten sonra hangi proje üzerinde çalışacağımızı kararlaştıracağız. Bu Warcraft da olabilir, Starcraft da, yepyeni bir fikir de olabilir. Her şey mümkün.” dedi.

Blizzard’ın Warcraft 4 üzerinde çalışmalara başlayacağını varsayarsak, bu ancak StarCraft 2 serisinin son oyunu olan Legacy of the Void bittikten sonra gerçekleşecek. Legacy of the Void ile ilgili henüz kesin bir çıkış tarihi bilinmiyor. Ancak büyük ihtimalle bu yılın son çeyreğinde ya da 2016’ın ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek.