Windows'tan BIOS'a Giriş Rehberi

Windows’tan BIOS’a Giriş Rehberi

In Makale, PC, Pratik, Video by Ali Güngör13 Comments

Pek çok rehberimizde BIOS ayarlarından bahsediyoruz. Peki BIOS’a nasıl erişirsiniz? Windows’tan BIOS’a Giriş Rehberi ile…

İnceleme ve rehber videolarımızda sık sık BIOS’a nasıl erişeceğinizi de paylaşıyoruz. Ancak bilgisayarının BIOS ayarlarına erişimde halen zorluk çeken kullanıcılar için bu rehberimizden Windows’tan bilgisayarlarını yeniden başlatırken, sistemin doğrudan BIOS ekranında açılması için gereken adımları paylaşıyoruz.

BIOS’a ekranıyla ilk kez karşılaşacak kullanıcılar için uyarılarımızı da ekleyelim. Buradaki ayarları öğrenmek bilgisayarınıza daha iyi hakim olmanız ve pek çok sorunu aşmanız için önemli. Ancak ne olduğunu bilmediğiniz ayarları değiştirmeden önce bir arama yapıp araştırmanız yararlı olacaktır. BIOS ayarlarını bilerek ya da bilmeyerek hatalı bir şekilde ayarlarsınız varsayılan ayarlara geri dönebilirsiniz. Sorununuz çözülmezse her zaman Technopat Sosyal‘de konu açabilirsiniz. Rehberimizi daha önce hazırladığımız test sisteminde gerçekleştirdik ancak güncel Windows işletim sistemi üzerinde evrensel geçerliliği olduğunu belirtelim.