Yeni Android, Marshmallow Olarak Tanınacak

In Haber, Mobil by Hakan Sülün3 Comments

2016’nın akıllı telefon ve tabletlerine Google’ın Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi can verecek.

Google çalışanları, geçtiğimiz gün internete koyduğu bir video ile yeni Android sürümünün olası tatlı isimlerini sıralamışlardı. Videonun sonundaki sahneye dayanarak Marshmallow olarak yaptığımız tahmin doğru çıktı. Android 6.0 sürümünün kod adı Marshmallow olacak. Firma geleneği bozmayarak elinde Marshmallow tatlısı tutan bir Android heykelini Kaliforniya’daki genel merkez binasının bahçesine yerleştirildi bile.

Android 6.0 ile ilgili kod adı dahil tüm detayların, bu sonbaharda düzenlenecek yıllık Google I/O konferansında tanıtılmasını beklediğimizden, erken gelen bu bilgi biraz sürpriz oldu. I/O konferansında ayrıca Android 6.0 işletim sistemiyle gelecek iki Nexus cihazının birden tanıtılması bekleniyor. Şu ana kadar elde edilen bilgilere göre telefonlardan birinin üretimini LG, diğerini ise Huawei üstlendi.

Yeni sürüm Android işletim sistemiyle ilgili şu an için çok detay bilmiyoruz. Ancak tahminlere göre Google’ın yeni Android Pay ödeme platformu, USB-C desteği ve parmak izi sensörü desteği ve daha pek çok geliştirmenin olacağı yenilikler yer alacak.