Anasayfa Haber Facebook, Blog Yazarlarına Yeniden Kucak Açıyor

Facebook, Blog Yazarlarına Yeniden Kucak Açıyor

Facebook’un en eski ve en az kullanılan özelliklerinden ‘Notlar’, modernize edilen yeni görünümüyle geri geliyor.

Facebook’un çok uzun zamandır kullanımda olan ‘Notlar’ özelliğini hatırlayan var mı? Ben şahsen bu haberi yazana kadar unutmuştum. Notlar, kullanıcıların istedikleri konu hakkında düşüncelerini uzun uzun yazmasına ve bunu paylaşmasına olanak tanıyan bir platform. Bir nevi blog sitesi işlevi görüyor da denebilir. Ancak bu özellik, Facebook’un pek ilgilenmemesi sonucunda gittikçe daha az kullanılmaya başlandı ve unutulmaya yüz tuttu.

Firma, unutulan Notlar özelliğini yeniden dizayn ederek büyük bir blog platformuna dönüştürmeyi hedefliyor. Değişen tasarım çerçevesinde yazılar daha okunaklı bir fontla değiştirildi ve yazı görseli için de daha geniş alan ayrıldı. Yani artık gerçek bir blog sitesine daha çok benziyor. Notlar’ın yeni haliyle son zamanlarda gazeteciler ve profesyoneller tarafından sıkça kullanılan Medium blog platformuna epey benzediği de düşünülüyor.

Notlar’ın yeni hali henüz tüm kullanıcılar için aktif hale gelmedi. Firma, geliştirmeyi yavaş yavaş yaydığından tüm dünyada kullanılabilir hale gelmesi biraz zaman alacaktır.