Windows 10’da Uygulama Güncelleme Hatası Giderildi

In Haber by Hakan Sülün4 Comments

Windows 10 Home işletim sisteminde uygulama güncellemeleri artık manuel olarak yüklenebilecek.

Microsoft’un 1 aydan kısa sürede 75 milyondan fazla kullanıcıya eriştiği çiçeği burnunda işletim sistemi Windows 10’daki hatalardan biri giderildi. Windows 10 Home sürümünde Windows Mağazası üzerinden indirilen uygulamaların otomatik güncelleştirmesini kapatmak mümkün olmuyordu. Bir kullanıcı mağaza üzerinden indirdiği uygulamayı güncellemek istemese bile, ayarlarda bir hata olduğundan otomatik olarak güncelleştirme gerçekleştiriliyordu.

Firmanın yayınladığı yeni KB3081448 güncelleştirmesi ile bu hata giderildi. Bundan böyle Windows Mağazası üzerinden indirilen uygulamaların güncelleştirmesi manuel olarak ayarlanabilecek. KB3081448 yaması, birikimli bir güncelleştirme olduğundan daha pek çok sorunu çözüyor olabilir. Ancak Microsoft’un yakın zamanda uygulamaya başladığı güncelleme detaylarını açıklamama politikası yüzünden tam olarak ne yenilikler geldiğini ya da nelerin düzeltildiğini göremiyoruz.

Mağaza üzerinden indirdiğiniz uygulamaları güncel tutmak açısından otomatik olarak ayarlamak daha sağlıklı olacaktır. Ancak manuel indirmek isteyenler, mağaza uygulamasını açtıktan sonra Profil tuşuna tıklayabilir, buradan ayarlar menüsü açabilir ve güncelleştirmelerin nasıl yapılacağını ayarlayabilirler.