Apple Kendi Video İçerik Sağlayıcısını Kurabilir

In Haber by Hakan SülünLeave a Comment

Apple ilerleyen dönemlere kendi sağlayıcısı üzerinden orijinal dizi ve film yayınlama işine girebilir.

Bugüne kadar aktarılan dedikodular doğrultusunda yeni nesil Apple TV’nin önümüzdeki hafta düzenlenecek iPhone 6s ve iPhone 6s Plus lansmanında tanıtılacağını biliyoruz. Öyle görünüyor ki Apple’ın video konusundaki planları Apple TV ile sınırlı kalmayacak. Son duyumlara göre Apple, kendi video içerik sağlayıcı servisini hazırlama peşinde. Netflix, Hulu ve Amazon gibi video içerik sağlayıcılara rakip niteliğinde olacak bu serviste Apple’ın anlaştığı orijinal içerikli diziler ve filmler yayınlanacak.

Apple’ın şimdiden içerik üretimi için Hollywood’un önemli isimleriyle irtibat haline geçtiği söyleniyor. Firma geçtiğimiz ay Top Gear programının yıldızlarından Jeremy Clarkson, James May ve Richard Hammond’a teklif götürmüştü, ancak bu isimler Amazon’la anlaştılar.

Video içerik sağlayıcı servisleri özellikler son birkaç yıldır epey rağbet görüyorlar. İçerik sağlayıcılar da bu ilgiyi boş çıkarmıyor. Netflix’in kendi servisi üzerinden yayınladığı House of Cards dizisi bunun en büyük kanıtlarından.  Başrolünde Kevin Spacey’in oynadığı House of Cards, 3 sezonuyla da pek çok dalda Emmy ödüllerine aday gösterildi ve ödüller aldı.

Firma tarafından söylentilere henüz bir yanıt gelmedi. Lakin gerçek olması durumunda yakın zamanda hayata geçmeyeceğine kesin gözüyle bakabiliriz. Yani önümüzdeki hafta düzenlenecek lansmanda bu servisin duyurusunu beklememek lazım. Belki önümüzdeki yıl olabilir.