Anasayfa Video Kafa Ayarı Kafa Ayarı #46 – Katırlardan Drone’lara Kargo Macerası

Kafa Ayarı #46 – Katırlardan Drone’lara Kargo Macerası

Kafa Ayarı’nın yeni bölümünde farklı diyarlarda yolculuk ediyor, araçları bırakıp yola katırlarla devam ediyoruz…

Bu ürünleri sipariş edip alıyor, kullanıyoruz ama bunlar nasıl, nerelerden nasıl geçip bize ulaşıyor? Kargo gerçekten gelip bizi bulamadığı için mi teslim edemiyor? Yoksa başka bir şeyler mi oluyor…

Çin’in kırsal bölgelerinde eşek ve katır sırtında ekran kartı taşınan yerlerden, Somalili korsanların cirit attığı sulara kadar pek çok yerde dolaşıyoruz. Yerli işlemcilerden, araştırma, geliştirme, üretim, ve dağıtım ağına teknoloji dünyasının fiziksel olarak üzerinde durduğu farklı ayaklardan bahsediyoruz. Konu Cebelitarık Boğazı açıklarında rota değiştiriyor çok acayip yerlerden geçiyor.

Demli çayınız ile iyi seyirler dileriz…

Disclaimer: Geldik, adreste bulamadık, kapıda güldük, asansör ile muhabbet ettik sonra gidip kahve içtik, kedi filan sevdik size bir not bıraktık. Sorumluluk kabul etmiyoruz. İşin esprisi bir yana, kargo görevlisi izleyicilerimiz lütfen alınmasın, elinize ayağınıza sağlık, emekleriniz için teşekkür ederiz.

Dipnot: Akdeniz’de Türkler ve korsanlar konulu Barbaros Hayrettin ve Turgut Reis gibi eserleriyle keyifli bir okuma sunan Feridun Fazıl Tülbentçi’yi tavsiye ederiz.
Dipnot 2: Gemi takip sistemi için Marinetraffic hızlı trenler bölümümüz için: Kafa Ayarı #5 – Hızlı Trenler ile Saatte 8000 Kilometre!

Görsel: Shutterstock

 • Serkan Doğan

  Kafa ayarı 47’de.
  Tıpkı sizin yaptığınız gibi bu Sektörde Nasıl Editör olunur ? Hangi Üniversite Bölümünü tercih edersek şansımız daha yüksek olur ? Bunun hakkında bir kafa ayarı yaparsanız çok sevinirim. Ben de tıpkı sizin gibi ileride bu mesleği yapmak istiyorum da. :D. :D.

 • Nikola Tesla

  Kafa Ayari icin Tessekürler Her Zamanki Gibi Harikasiniz :).

 • EMRE

  BENCE VİDEOLAR BELLİ BİR GÜNDE DÜZENLİ OLARAK YAYINLAMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM (HAFTADA 1 GÜN)

 • Recep_Baltas

  Kafa Ayarı düzenli bir program. Her perşembe yayınlanıyor :)

 • Recep_Baltas

  İzlediğiniz için biz teşekkür ederiz :)

 • Uzun bir suskunluktan sonra hafta da bir kafa ayarı yapmaya başlamanız iyi oldu..inanın bağımlılık yapıyor..

 • Recep_Baltas

  Teşekkürler görüşleriniz için :)

 • ümit

  Kafa ayarı için arka plana koyulacak bir hediye göndermek istiyorum.Crysis figürü var elimde,size mail attım bir ara cevap gelmedi bu konuda.

 • Ahmet Eren

  Kafamızın ayarımız yerine geldi :)

 • SypeR

  Kafaya ayar çekiliyor… %90.
  Lütfen ayar çekilirken kafanızı kapatmayın veya fişini çekmeyin.

  Gayet güzel bir Kafa Ayarı konusu olmuş. Kargo şirketleriyle olan en son anım, dağıtım şubesiyle arasında topu topu 200m olan binaya şubenin kapanış saatinden sonra ürün teslimine gelmeleriydi. Beklediğim şey ise servis tarafından değişimi istenmiş Venue 7 tabletti…

 • Joseph Yasef

  Diğer kafa ayarınızda Yüzüklerin Efendisi ya da tolkien e değinirseniz çok sevinirim abi lütfen :)

 • Ceyhun Karakuş

  Ağzınıza sağlık,
  Bir ricam olacak, yeni televizyon teknolojileri konusunda çoğu arkadaşımız dertli, hdmi2.0’lar 2016 da 4K yayınlar, 30 fps, 60 fps. yayınlar, geleceğe yönelik 4k tv. almak gerekir mi ? tv.lerde hz. değerleri, kısacası tv. alırken nelere dikkat etmemiz gerekir. ? deneyimlerinizi yeni bir kafa ayarında bizlerle paylaşırsanız çok faydalı olacaktır. Çok teşekkürler.

 • veridis quo

  Sanırım Predestination’dan bahsediyor Ali abi @Recep_Baltas:disqus

 • Sertac

  Rusyada gördüğüm bir olayı anlatıyım. Çok ünlü bir bilgisuar toptancısı ve perakende satıcı olan DNS firması vardır. Mağaza binasının arka tarfından geçerken, yük geldiğini ve boşaltım yapıldığını gördüm. Deoparı -1. kattaydı ve merdivenler vardı. Adamlar iki kalası birbirine çakıp kaydırak yapmışlar ve o merdivene koymuşlar. Direkt ürünleri ordan aşşağıya kaydıyorlardı ve aşşağı tarafta kimse tutmuyordu, yere inen ürünler bazen hızını alamayıp karşı duvara çarpıyorlardı. Malı alan kişide ürünleri direkt yerden alıyorlardı… Hemen aklıma onlardan aldığım GTX680 kartım geldi.. Bayağı bir para vermiştim zamanında…