Anasayfa Mobil Acer Predator 8 Oyuncu Tableti Ön İnceleme – IFA 2015

Acer Predator 8 Oyuncu Tableti Ön İnceleme – IFA 2015

Acer Predator 8 Oyuncu Tableti Ön İnceleme - IFA 2015
Acer Predator 8 Oyuncu Tableti Ön İnceleme - IFA 2015

Acer Predator 8 tablet bilgisayar oyuncular için özel olarak tasarlanmış farklı bir model. Predator 8 ön inceleme videomuzda tasarım ve özelliklerine yakından bakıyoruz…

4 Adet hoparlörü ile sesi ön plana çıkartan Predator 8 renkleriyle ve genel olarak tasarımıyla genel tablet çizgisinin dışına çıkıyor. Berlin’de düzenlenen IFA 2015 fuarında bizim de ilgimizi çekti ve bu bağlamda yakından bakıp sizler için kısa bir ön inceleme hazırladık.

Oyuncu tableti aslında yeni bir fikir değil, Archos’un pek çok farklı modeli vardı fakat uzun süredir Nvidia Shield serisi haricinde dikkat çekici bir model yoktu. Kod adı GT 810 olan 8 İnçlik Predator 8, 1920×1200 piksellik Full HD’den biraz daha yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip. Intel’in 1.6 temel – 2.4 GHz Turbo frekans aralığında çalışan dört çekirdekli Atom X7 işlemcisini barındırıyor. 14 Nanometre üretim teknolojisine sahip Z8700 işlemci, 2 Watt TDP değerine sahip. 2 GB LPDDR3 1600 MHz RAM ve 600 MHz frekansında çalışan, 16 işlem birimine sahip Gen 8- LP Intel HD Graphics kullanıyor.

Aslında X7 Z8700 işlemci 8 GB’a kadar çift kanal bellek destekliyor, burada 2 GB RAM seçiminin bir oyun tabletinde ne kadar uzun ömürlü olacağını test edip göreceğiz. Hali hazırda pek çok 2 GB hatta 1 GB RAM’e sahip Android cihaz sorunsuz çalışıyor yani RAM’i az diyemeyiz, özellikle ilk performans testinde ziyadesiyle yeterli görünüyor. Ancak son zamanlarda 4 GB ve üzerin RAM ilgi çekiyor, bu bağlamda bir oyuncu tabletinde de biraz daha fazlasının kullanılmasını beklerdik, yapılan bu tercihi ilginç bulduk.

Durumu değerlendirdiğimizde ortaya ilginç bir manzara çıkıyor. Tablet piyasası her ne kadar canlılığını yitirse de Acer’dan bu oyuncu tableti tasarım ve fikir olarak ilgi çekici. Çok büyük satış rakamlarına ulaşması mevcut tablet pazarında çok şüpheli ancak yine de firmanın genel imajı açısından markaya canlılık ve renk katan olumlu bir atılım olarak görüyoruz.

Diğer yanda Intel’in yeni X7 Atom işlemcisi Z8700’ün isimlendirmesinde masaüstündeki i7 göndermesi dikkat çekiyor. Nvidia’nın tabletteki gövde gösterisine karşılık Acer ile ortak bir karşılık mı? Yoksa bağlantısız mı? Zaman gösterecek.

Diğer özelliklere baktığımızda bir oyuncu tableti olarak dokunmatik kontrol haricinde herhangi bir Gamepad benzeri özellik göremiyoruz ancak oyunlarda titreşimli geri bildirim vurgulanmış durumda. Performansa gelince, henüz Engineering Sample yani IFA’ya yetiştirilmiş bir örnek olduğu için son notunu vermiyor, sadece ön inceleme ve ilk bakış olarak yayınlıyoruz. Bazı mühendislik örnekleri bitmiş ürün olabiliyor, durum böyle olduğunda ön değil, direkt inceleme yapıyoruz.

5 megapiksel ana, 2 megapiksel ikincil kameraya sahip. 32 ve 64 GB dahili depolama alanına sahip sürümlere sahip tabletin depolama alanı microSD bellek kartı ile 128 GB daha arttırılabiliyor. Acer Predator 8 Türkiye’de satılacak mı, başka neler sunulacak soruları henüz yanıtlanmadı. Bu konu üzerine daha fazla bilgi elimize ulaşırsa elbette sizlerle paylaşacağız. Yurtdışında ise Acer Predator 8’in Kasım 2015’te satışa çıkması ve fiyatının 300 Dolar civarında olması bekleniyor.

Acer Predator 8
Acer Predator 8