Toshiba Yeni SSD Q300 Ailesini Tanıttı

In Bülten, Haber by Berker GüngörLeave a Comment

Toshiba IFA 2015 fuarında SSD Q300 ailesinden iki yeni modelini tanıttı.

Profesyonel kullanıcılara ve yüksek teknolojili bilgisayar kullanımına yönelik serinin önde gelen modeli Multi-Level Cell (MLC) tabanlı Q300 Pro ve geleneksel hard disk sürücüleri upgrade için mükemmel bir çözüm olan Triple-Level Cell (TLC) tabanlı Q300 modellerinden oluşuyor. Her iki model de Toshiba SSD controller üzerinde çalışan, gelişmiş hız teknolojisine sahip, TRIM desteğini ve Dahili Komut Sıralamasını sıfırlayan A19 NAND SSD sürücüleri.

Flash hafızanın mucidi Toshiba, Serinin yeni amiral gemisi Q300 Pro SSD modelini oyun meraklıları, grafik yaratıcıları ve profesyonel kullanıcılardan oluşan gerçek teknoloji meraklıları ile performans ve güvenilirlikte yüksek teknoloji bekleyen tüm kullanıcılar için sunuyor. Q300 Pro, etkileyici düzeyde yüksek hızlı işlem ve aynı zamanda düşük güç tüketimi gerektiren profesyonel ihtiyaçlar için iyi bir denge kuruyor.

Uyarlanabilir boyutlu SLC Yazma önbellek (cache) teknolojisi ile, hücre başına 2-bit Flash (MLC) sürücü, sadece-okuma modu, patrol okuma, ısı kontrolü ve QSBC ECC özellikleri sağlıyor. Q300 Pro modelinin 128, 256 ve 512GB seçenekleri mevcut.

SSD Q300 modeli ise genel kullanıcılar ve mobil ofis kullanıcıları için iyi bir PC yükseltme çözümü olarak karşımıza çıkıyor.Uyarlanabilir boy SLC Yazma cache teknolojisi, hücre başına 3-bit Flash (TLC)ile sadece-okuma modu özelliğine sahip. Q300 modelinin120, 240, 480 ve 960GB seçenekleri mevcut.

toshiba q300