iPhone 7, iPod Touch İnceliğinde Olabilir

In Haber by Hakan Sülün2 Comments

Daha iPhone 6s tanıtılmadan, iPhone 7 ile ilgili dedikodular gelmeye başladı.

Apple’ın iPhone 6s telefonu daha tanıtılmadı, ancak iPhone 7 hakkında söylentiler gelmeye başladı bile. KGI Menkul Kıymetler firmasında çalışan bir analistin aktardığı bilgilere göre önümüzdeki yıl tanıtılacak iPhone 7, bugüne kadar üretilmiş en ince iPhone olacak.

Analistin aktardığı bilgilere göre, iPhone 7’nin kalınlığı 6 mm ila 6,5 mm milimetre arasında olacak. Kıyaslama yapmak gerekirse iPhone 6 gövde kalınlığı 6,9 mm. iPhone 6s de çok büyük bir ihtimalle aynı kasa tasarımında olacağından ebatlarında bir değişim olmayacak. Apple’ın şu an piyasada olan son model iPod Touch cihazı ise 6,1 mm kalınlığında. Yani önümüzdeki yıl çıkacak iPhone’un, iPod Touch inceliğinde olacağı düşünülüyor.

Daha önceden haberini yaptığımız üzere iPhone 6s’in kasasında 7000 alüminyum materyali kullanılacağı söyleniyor. Bu malzeme, telefonu sağlamlaştırmanın yanı sıra daha ince üretilebilmesine de olanak veriyor. iPhone 6s’te herhangi bir yapısal incelme olmayacak, ama iPhone 7’nin de bu materyal ile üretileceğini varsayarsak, bu teori pek de mantıksız görünmüyor.