Porsche, “Mission E” Üzerinde Çalışıyor

In Haber by Hakan Sülün1 Comment

Porsche, süper hızlı şarj özelliğine sahip Mission E adlı elektrikli otomobil konseptini duyurdu.

Alman otomotiv firmalarından Porsche, elektrikli otomobil devi Tesla’ya rakip geliştiriyor. Firma, Tesla araçlarından daha hızlı şarj olabileceğini iddia ettiği yeni Mission E adlı elektrikli otomobil konseptini duyurdu.

Porche_Mission_E_02

Dört yolcu kapasiteli bir sedan konsepti olan Porsche Mission E, tek dolum şarj ile 500 km yol alabiliyor. 600 beygir gücündeki araç, 0’dan 100 km/s hızına 3,5 saniyenin altında çıkabiliyor ve maksimum hız olarak 250 km/s’e ulaşabiliyor. Firmanın söylediğine göre “Porsche Turbo Charging” adlı 800 voltluk bir şarj sistemi kullanan araç, yalnızca 15 dakika içinde %80 dolum yapabiliyor. Böylece Tesla’nın süper hızlı şarj özelliğine sahip araçlarından bile daha hızlı şarj edilebiliyor.

Porche_Mission_E_03

Mission E’de ayrıca göz teması, OLED ekranlar, hareket algılayıcı kamera ve daha pek çok teknolojik özellik de yer alıyor. Ne yazık ki araç şu an için tamamen kağıt üzerindeki planlardan ibaret. Porsche, Mission E’nin ne zaman üretime gireceği ya da ne zaman satışa çıkacağı konusunda bir bilgi paylaşmadı.