Anasayfa Haber Firefox Artık Mesaj İletebiliyor

Firefox Artık Mesaj İletebiliyor

Mozilla, dahili anlık mesajlaşma özelliği getiren yeni Firefox 41 sürümünü duyurdu.

Mozilla, Android ve PC kullanıcıları için Firefox internet tarayıcısının yeni sürümü olan Firefox 41’i duyurdu. Firefox Hello adlı beta aşamasında olan bir özellikle gelen yeni sürüm, kullanıcıların tarayıcı üzerinden anlık mesaj gönderebilmesine olanak sağlıyor. Firmanın söylediğine göre ilk defa bir tarayıcıda dahili anlık mesajlaşma özelliği kullanılıyor.

Yalnızca PC versiyonu için geliştirilen Firefox Hello, şimdilik iki Firefox kullanıcısı arasında kullanılabiliyor. Ancak WebRTC destekli olması sayesinde Chrome ve Opera gibi diğer tarayıcılar da bu özelliğe destek sağladığı zaman çapraz platformlarla da kullanabilmek mümkün olacak. Firefox Hello kullanıcıları, tarayıcılarına profil fotoğrafı yükleme seçeneğine de sahip olacaklar. Böylece biriyle konuştukları zaman kim olduklarını bilecekler.

Firefox Hello özelliğinin Android için ne zaman geleceğine dair bir bilgi verilmedi. Ancak Android sürümü de bazı yeni özelliklere kavuştu. Örneğin kullanıcılar artık arama paneli üzerinden iki arama motorunu birden kullanabilecek ve kaydırma hareketi ile sekmeleri kapatabilecekler. Ayrıca geliştirilen yer işaretleri sayesinde iki aynı bağlantının yer tutması engellenebilecek ve MP3 dosyaları artık doğru şekilde oynatılabilecek.