Yeni iPhone 6S Su Geçirmez Olabilir

In Haber by Hakan Sülün4 Comments

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus suya karşı dayanıklılık testinden sağ çıkmayı başardı.

Apple’ın yeni nesil akıllı telefonları iPhone 6s ve iPhone 6s Plus geçtiğimiz günlerde satışa sunulmaya başladı. Telefonların satışa çıkmasıyla beraber dünyanın dört bir yanından türlü dayanıklılık testi videoları da gelmeye başladı. Bu test videolarına göre yeni iPhone’lar kullanılan 7000 Alüminyum alaşımı sayesinde seleflerine kıyasla çok daha dayanıklı görünüyor. Bir başka testte ise yeni iPhone’lara su geçirmezlik testi yapıldı. Apple bugüne kadar yeni telefonlarının su geçirmezlik özelliğine sahip olduğuna dair hiçbir açıklama bulunmadı, ancak yapılan testte şaşırtıcı bir şekilde sudan etkilenmiyorlar.

Videoda bir YouTube kullanıcısı iPhone 6s ve iPhone 6s Plus telefonlarını test etmek için bir saat boyunca su dolu bir kabın içine bırakıyor. Her iki telefon da bir saatlik süre sonunda, hiçbir sorun olmadan çalışmaya devam ediyor. Ne kamerada ne dokunmatiğinde ne de 3D Touch özelliğinde en ufak bir aksama ya da arıza meydana gelmiyor. Videoyu yayınlanan kişi yorumlarda birinin sorusu üzerine şarj girişinin de gayet sorunsuz çalışmaya devam ettiğini belirtiyor.

Videodan yeni iPhone’ların ilginç bir şekilde suya karşı dayanıklı olduğu görünse de, bunu evde denemenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Zira firma bu konuda hiçbir güvence ya da garanti vermiyor. Olası bir arıza durumunda telefona verdiğiniz bütün parayı çöpe atmış olursunuz.