Anasayfa Haber Batman: Arkham Knight Bu Ay Geri Dönecek

Batman: Arkham Knight Bu Ay Geri Dönecek

Batman: Arkham Knight’ın PC’ye geri dönüşünü bekleyenlere Warner Bros’dan iyi haberler var.

PC versiyonunda yaşanan grafik sorunları nedeniyle büyük tepki çeken ve Steam’den geri çekilmek zorunda kalınan Batman: Arkham Knight, kısa bir zaman sonra geri dönüyor. Yayıncı firma Warner Bros. Interactive Entertainment, yaptığı açıklamada oyunun Ekim ayı sonlarına doğru PC platformuna geri döneceğinin müjdesini verdi.

Batman: Arkham Knight, Haziran ayında PC, Xbox One ve PS4 platformları için satışa sunulmuştu ancak yazılımsal sorunlar nedeniyle oyunu PC platformunda en iyi ekran kartlarıyla bile düzgün olarak oynayabilmek mümkün değildi. Gelen eleştirilerin artması üzerine yayıncı firma oyunu Steam platformundan geri çekmek zorunda kalmıştı. Geçtiğimiz ay yapılan bir açıklama ile firmanın sorunları gidermek için çalışmalara devam ettiği ve en kısa zamanda yeniden satışa sunulacağı bildirilmişti.

Warner Bros, PC üzerindeki sorunları gidermekle uğraşmanın yanı sıra DLC çalışmalarını da yürütüyor. Bugüne kadar konsol platformları için sunulan tüm DLC’ler, PC için de geliştiriliyor. Oyunun geri dönüşüyle birlikte bu ek görev paketleri de oyunculara sunulacak. Ayrıca oyuncular bu kadar uzun süredir beklediklerinden, firmanın PC için bir indirim uygulanmasını talep ediyorlar. Ancak henüz bu konuda firma tarafından bir söz verilmiş değil.