Anasayfa Haber Tesla Model Y, Crossover Türü Olabilir

Tesla Model Y, Crossover Türü Olabilir

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, bir sonraki Crossover araçlarının Model Y olabileceğini yanlışlıkla ağzından kaçırdı.

Elektrikli otomobilleriyle tanınan Tesla Motors, yeni aracı Model X’i resmen tanıtalı yalnızca bir hafta oldu. Ancak görünüyor ki firma sonraki modeller için şimdiden kolları sıvamış. Tesla Motors CEO’su Elon Musk, bir sonraki Crossover tipi araçlarının Model Y olabileceği bilgisini yanlışlıkla attığı bir tweet ile verdi.

Twitter’da bir kullanıcının Musk’a, firmanın sonraki aracı olacak Model 3’ün Crossover tipi olup olmayacağını sorması üzerine Musk, “Model 3 veya Model Y’den bir tanesi Crossover olacak” cevabını verdi. Tesla’nın zaten Model 3 adlı bir araç üzerinde çalışmalar yürüttüğü ve bu aracın Model S gibi sedan tipi olacağı zaten biliniyordu. Buna göre firmanın ağzından ilk defa adlandırılan Model Y aracı ise Model X gibi Crossover tipi olacak.

İşin ilginç tarafı, Musk bu tweet’i attıktan çok kısa bir süre sonra sildi. Muhtemelen Model Y ile ilgili daha önce hiçbir bilgi açıklamadıklarının o an farkına vardı, ancak iş işten geçmişti. Çünkü hızlı davranan kullanıcılar tweet’in ekran görüntüsünü çoktan almıştı.

Elon_Musk_Tweet

Firmanın önümüzdeki yıl tanıtımını yapacağı Model 3, Model S’e kıyasla daha düşük fiyattan satışa sunulacak ekonomik bir sedan olacak. Model X ile Model Y arasındaki ilişkinin de benzer şekilde olması ve Model Y’nin ekonomik bir crossover olması bekleniyor.