Anasayfa Makale Yazar Köşeleri Bir D-Smart Fiyaskosu

Bir D-Smart Fiyaskosu

Kendinden bihaber bir oluşum olarak D-Smart ve kendi kendini yok etmek için sarf ettiği inanılmaz çaba!

Her şey 6 Ekim 2015 Salı günü TV ekranımda beliren bir kod ile başladı. D-Smart, sinyal alabilmem için hesabımı etkinleştirmem gerektiğini ve bunun için de 2850’ye SINYAL yazıp bir boşluk bırakıp D-Smart aboneliğime ait kart numaramı da yazdıktan sonra SMS göndermem gerektiğini belirtiyordu. Söylenileni yaptım ve 2850’ye söz konusu SMS’i yolladım. Fakat hemen ardından D-Smart’tan hatalı mesaj gönderdiğime dair bir bilgi mesajı aldım. 0 850 366 02 66 numaralı müşteri hizmetlerini aramam gerekiyormuş…

Müşteri hizmetlerini aradım ve sorunu izah ettim. D-Smart uydu alıcımın bütün masraflarını ödeyip mülkiyetini üzerime aldığımı, iki yıldan fazla bir süredir sorunsuz kullandığımı, daha önce bir kez daha aktivasyon sorunu çıktığını ama bunun kısa sürede çözüldüğünü belirttim ve sorunun en kısa sürede çözülmesini istediğimi ekledim. Müşteri hizmetleri görevlisi bütün bilgilerimi kontrol etti ve gün içerisinde sorunun çözüleceğini söyleyerek görüşmeyi sonlandırdı. Ben de doğal olarak sorunun çözülmesinin mutluluğu ile iş yerine doğru yola çıktım.

Size uydu alıcı satalım…

Ertesi gün uyandığımda aktivasyon sorunun devam ettiğini görmek beni çok da şaşırtmadı açıkçası. Ama az sonra müşteri hizmetlerinin söyleyecekleri eminim sizi de şaşırtacaktır. Hemen müşteri hizmetlerini aradım ve böyle bir sorun yaşadığımı, sorunumun dün çözüleceğinin söylenmesine rağmen halen daha sinyal alamadığımı belirttim. Temsilci doğum tarihimden baba adıma kadar bütün bilgileri istedi, bunları aldıktan sonra da hattı beklemeye aldı. Uzun süren bir bekleyişin ardından nihayet tekrar görüşmeye başladık. Bana uydu alıcımın HD olmadığını, HD kanalları izleyebilmek için yeni nesil bir uydu alıcı satın almam gerektiğini belirttiler. Yani eski bir D-Smart uydu alıcınız varsa ve bu uydu alıcıyı parasını verip almış olsanız dahi yeni bir uydu alıcı satın almadan HD yayınları izleyemiyorsunuz. Ama bi’ dakka! Benim uydu alıcım zaten HD! Üzerinde de HD Smart yazıyor…

Müşteri temsilcisine durumu belirtiyorum. Uydu alıcım da HD, televizyonum da HD ve bağlantımı da HDMI kablo ile yapıyorum. İki yıldan beri HD izlediğimi kanalları nasıl oluyor da birden bire izleyemez hale geliyorum ? Temsilci bu defa uydu alıcımın kodunu soruyor. Ekranda yazan kredi kartı numarasından bile uzun olan kodu kendilerine iletiyorum ve tekrar ediyorum: HD bir uydu alıcım var ve yazılım güncellemelerini de düzenli yapıyorum! Bilgileri alan görevli tekrar hatta beklememi söylüyor. Yine başlıyor uzun bir bekleyiş…

Aynı uydu alıcıyı size bi’ daha satalım!

Uydu alıcı satamayan D-Smart, görüşmenin ikinci aşamasında eksik bir faturam olduğunu ve bunu ödedikten sonra sinyal alabileceğini belirtiyor. Meblağı sorduğumda ise 172 TL olduğunu belirtiyorlar. İki yıl boyunca sorunsuz kullandığım bir servis var, eski Doğan grubu çalışanıyım, bu yüzden bir indirimim var; aynı sorun daha önce de oluyor ve hiçbir ücret ödemeden çözülüyor; ama nasıl oluyorsa bugün eksik bir faturam olduğu ortaya çıkıyor. Gerçekten inanılmaz! Peki diyorum, kesin faturayı. Aylık sabit ücret ödemektense bir defaya mahsus 172 TL ödeyip HD kanalları izlemeye devam ederim.

Görüşme bittikten sonra işleminiz kayda alınmıştır gibi bilgi mesajları geliyor telefonuma. Ödemeyi yapmak için D-Smart’ın sitesindeki online işlemler kısmına şifremi zar zor hatırlayarak -malum aradan iki yıl geçmiş- giriş yapıyorum. Giriş yaptıktan sonra hesabıma bağlı herhangi bir abonelik olmadığını görüyorum. Vatandaşlık numaramı ve cep telefonumu girerek aboneliğimi kaydettirmeye çalıştığımda ise bu aboneliğin başka bir hesaba zaten kayıtlı olduğu uyarısını alıyorum.

En iyisi biz sizi tekrar faturaya bağlayalım!

Uydu alıcı ekranındaki kod değişiyor bu esnada. Açık olan kanal da 22. kanal olan Kanal D HD iken müşteri hizmetlerini üçüncü kez arıyorum. Bu defa görüştüğüm müşteri temsilcisi, ilginç bir şekilde uydu alıcının mülkiyeti konusunda en ufak bir sorun olmadığını, kesinlikle herhangi bir fatura ödememem gerektiğini belirtiyor. Peki neden Kanal D HD’yi izleyemiyorum dediğimde HD kanalların artık aile paketine alındığını ve benim de herhangi bir pakete dahil olmadığımdan bu kanalları izleyemeyeceğimi belirtiyor. Yani iki yıldan fazla D-Smart’a düzenli fatura ödemiş olmanız, daha sonra da uydu alıcıyı satın almış olmanız bir şeyi değiştirmiyor. D-Smart bir gün sinyalinizi kesip standart bir kanal için dahi ücret ödemenizi talep edebiliyor.

Kanal D HD’yi 2 yıldır sorunsuz izlediğimi, eski Doğan çalışanı olduğumu, uydu alıcıyı satın aldığımı ve alıcının HD olduğunu bir kez daha tekrar ediyorum. Temsilci bu uygulamanın 4-5 ay önce başladığını, HD kanalların Aile Paketi‘ne alındığını belirtiyor. Peki diyorum Kanal D HD yerine normal, SD çözünürlükte yayın yapan Kanal D’yi ücretsiz izlemek istiyorum. Bu mümkün müdür? Hangi kanalda idi normal yayın yapan Kanal D? Temsilci bu defa biraz bekledikten sonra inanılmaz bir cevapla geri dönüyor: “SD kanalları kaldırmışız“. Gerçekten inanılmaz.

Hiçbir belgesel yayını yapmayan, benim zaten izlemediğim, ancak çok geniş bir kitleye hitap eden boş içerikleri arasında, 15 dakika reklamlar olan bir kanalı izlemek için parasını verip satın aldığım uydu alıcımın üstüne tekrar aylık ücret ödemem isteniyor! Doğal olarak merak edip soruyorum: Aile paketinin aylık ücreti ne kadar? Cevap anında geliyor tabii ki: 15 TL. Peki diyorum, Kanal D’yi izlemeyeceğim, diğer kanalları ücretsiz izleyebilir miyim ? Evet cevabı alıyorum. Gerçekten de zap yapmaya başladığımda diğer kanalları izleyebildiğimi görüyorum. Yine de arada Show TV HD gibi bazı ana kanallar kapalı. Ama çok da umurumda değil. Ailem için haber kanallarının açık olması, hatta çoğu zaman zap yapabilmeleri için yeterince kanalın açık olması bile yeterli. Görüşmeyi sonlandırıyorum.

Kanal D’ye reklam vermekteki mantıksızlık

Şimdi bu durumda çok ilginç bir tablo çıkıyor ortaya. D-Smart abonesiyim, HD Smart uydu alıcım var fakat uydu alıcının açılışta varsayılan olarak karşıma çıkardığı ve reklam verenlerin bana reklamlarını ulaştırmak için saniye başına en çok ücreti ödediği kanal olan Kanal D’yi izlemem yasak.

Kanal D’ye reklam veren firmalar ya da Kanal D’de program yapıp Rating’ini önemseyen yapımcılar bu durumdan haberdar mı çok merak ediyorum. Zira evin alışverişini yapan ebeveynlere artık ulaşamıyor olduklarını öğrendiklerinde nasıl tepki vereceklerini hepimiz tahmin edebiliyoruz. Hoş, çoğu hanede ebeveynlerin satın alacaklarına da gençler yardımcı oluyor, kararı etkiliyor. Bu çağda onlara ulaşmak için internet dururken TV’ye reklam vermek ne kadar mantıklı, tartışılır. İşte eski alışkanlıklar, onlar da benim Kanal D’yi açtırmak için uğraştığım gibi uğraşıyor ancak bir devir belli ki artık kapanıyor.

Hatta bir ipucu: Annem boş vakitlerinde internetten yöresel videolar izlemeye ve patik örneklerine bakmaya bayılıyor. Yani artık bu kitleye erişmek için de televizyona ihtiyacınız yok. Kanal D’yi artık izleyemiyor olduğuna hiç üzülmediğini size rahatlıkla söyleyebilirim. Bir kullanıcı olarak başımdan geçenleri okudunuz, siz ne düşünüyorsunuz?

 • Yiğitcan Güngör

  Bir şeyler anımsatıyor amma neyse

 • Recep_Baltas

  Buyrun, içinizde kalmasın.

 • ilker önder

  Digitürk platformundan 7 kanalın kaldırıldığı söyleniyör ama bende bahsedilen 7 kanalda izlenebiliyor. Benim digitürk uydum türksat tarafında olduğu için galiba 7 kanala erişebiliyorum. Kanallara erişimi olmayanlar türksat tarafından kurulum yapsınlar.

 • Recep_Baltas

  O da çok garip bir konu. Yumurcak TV’nin anayasal düzene karşı suç işlediğinin iddia edildiği komik bir durum…

 • Markie

  Sevgili hocam ben sıradan bir çanak anten bağlattım çatıya televizyonun üzerindeki kendi uydu alıcısından 30 a yakın hd yayın seyrediyorum hiç canınızı sıkmayın 65 liraya aldığım sıradan bir çanak anten yetti de arttı bana ücretli platformlara hiç ihtiyaç duymuyorum

 • ilker önder

  Az önce ülke TV denen bir kanalda konuşan gazeteci bir vatandaşta şunu söylüyor. Bu 7 kanalın türksat tarafından da kaldırılması gerektiğini söylüyor ve yetmiyor bu 7 kanalın gitsinler hotbird tarafında yayın yapsınlar demesi ne kadar da manyak bir düşünce yapısı anlayamadım.

 • Çiğdem

  Recep, değerli annen internet üzerinden TV’de baksın bence. Ben annem için böyle bir seçenek buldum. PC’sini TV’ye HDMI aracılığıyla bağlayıp (ki sen bunları biliyorsun) yer imleri sayesinde takılmadan izliyor. Biz İzmir’liler bu işler için hayırlısı gari diyoruz :)

 • onur ilbay

  Bizde 2 sene önce sabit fiyatlı dsmart almıştık, 39 liraydı sanırım ama her ay farklı fatura gelince 48-83-36-75 gibi bizde kapattık ama ceza faturası geldi 350 tl bizde lanet olsun kurtulalım şu dsmarttan deyip ödeyip kurtulduk.Şimdi çanaktan yayın izliyoruz Allaha şükür acayip kazık fatura gelmiyor artık.Burası türkiye kimi kime şikayet edicen , tüketici mahkemesine gittik sonuç sıfır…

 • Recep_Baltas

  Uydu alıcım HD olmasına rağmen epey eskidi. Zaten en sonunda ben de standart bir uydu alıcı alacağım. Yoksa arkadaşlar bana fatura kesmeye çok meraklı.

 • Recep_Baltas

  İnternet üzerinden HD yayın yapan bir kanal yok. Olsa bile günde 8 saat HD yayını kaldırabilecek bir kota yok. D-Smart yerine standart bir uydu alıcı alacağım gibi.

 • yogi

  Devlet kurumu desen aynı, özelleştirilmis devlet kurumları aynı ,özel kurumlar aynı ttnet ten digiturk é kadar. Türkiye de standart hizmet alabilmek için ne yazık ki platinum seviyesinde müşteri olmanız lazım . Eğer ki standart musteriyseniz paranız heba olur . D smart a gelince maçları yayınladığı her üyenin izleyebildigini iddia ettikleri bir kanal vardı durumu bilen bilir . Yıldırtma politikası ile verdiğiniz paranın üstüne yatıp sizi sagabilecekleri aylık uygulamaya geçirmekti amaç . Ama müşteri kaybetmekten başka hiçbir işe yaramadı. Umarım bu sekilde devam edip batar bu zihniyetteki tüm firmalar

 • Recep_Baltas

  Arkadaşlar öyle bir sözleşme hazırlıyorlar ki imzaladığında ülkeyi terk etmen gerekiyor.

 • Recep_Baltas

  YouTube en büyük kabusları. Artık sadece kendileriyle değil, bizimle de rekabet etmek zorundalar :)

 • Yılmaz GS

  sadece discovery sience kanalı için dsmart kullanıyorum ama müşteri hizmetlerinde çalışan elemanların bişey bildiği yok aslında en iyi kablolu tv az öz kanal.

 • Recep_Baltas

  Ben de zamanında Discovery için almıştım.

 • Merhaba Recep,

  Bu yazını gördükten sonra bende birkaç şey eklemek istiyorum.

  1 yıl önce Dsmart HD+ Dsmart NET paketi satın almıştım. Durduk yere dsmart geçme nedenim ise; Şampiyonlar Ligi, NBA, Formula 1, Moto GP, La Liga vs vs. Artık bu yayınların 1 tanesi bile bulunmuyor. Ve üyeliğimi iptal ettirmek istediğimde 12 ay geçtiği için ay başına 90 Küsür TL istiyorlar yani 1000 TL ödememe gerekiyor.

  TV hizmetinden hiç sorun yaşamasamda hatta dizi ve film paketlerini hd yayın kalitesini Digiturk’den daha kaliteli. Fakat şuan bir tane bile spor yayını olmayan platforma spor paketi ücreti ödüyorum. İptal ettirmek istediğimde dünyanın parasını istiyorlar.

  Ek olarak internet sürekli sorun çalışıyor ping değerleri Türkiye 30- Yurt dışı 120 lere kadar yükseliyor. Normal şartlarda Türkiye 1ms Yurtdışı 55-60 ms alabiliyorum. (tabi ki aynı sunucular üzerinde test ediyorum)

  Alt komşun aynı binada TTNET ile Yurt dışı 30ms alabiliyor. Online oyun ya da anlık haberleşmeler sizin için önemli ise, Dsmart Net paketlerine hiç girmeyin.

  Artık yasa ile taahhüt farkı ödemediğimiz için yeni düzenlenen faturalarda size verilen herşeyt “-” (eksi) olarak tanımlanıyor. Bunları size indirim yapmış gibi gösteriyorlar. Ve iptal etmek istediğinizde o eksi değerlerin tamamını sizden talep ediyorlar.

 • Markie

  üstadım arkadaşımın televizyonunda dahili uydu alıcısı yoktu onun için bu ürünü aldık “”NEXT MINIX HD-AMIGO”” bende inceledim bendeki dahili uydu alıcıdan daha iyi sonuç veriyor araştırmanızı tavsiye ederim

 • Murat

  Recep Bey ben bir Sosyoloğum bu tür teknolojik ve dijital yayın yapan sitelerin halkı bilinçlendirmek adına bu tür Dijital platformları eleştirmesi ve toplumu bilinçlendirmesi gerçekten çok isabetli olmuş . Sizleri daha yakından takip edeceğim iyi çalışmalar :)

 • Recep_Baltas

  Yavaş kanal geçişi en nefret ettiğim şey. Vu+ gibi bir cihaz almaya çalışacağım.

 • ilker murat

  Halen insanlar, aileler, işletmeler, firmalar, kuruluşlar, partiler ve devletler farkında olmayabilir ama digital çağ devrimi başladı ve birçok şey değişiyor eski otomobil markaları, eski teknoloji markaları, geleneklerimiz, yeme içme tarz ve içeriğimiz …….. hepsi yenileriyle yer değiştiriyor çağa ayak uyduran veya çağı başlatanlarla.
  Herkes layık olduğu gibi yaşar ve herşey olacağı yere varır.

 • Recep_Baltas

  Rica ederim. Technopat’ı kurduğumuzdan beri bu tür sorunları dile getirmekten sakınmıyoruz.

 • D-Smart tamamen bir fiyasko. Zaten ülkemizde hizmet veren internet şirketleri ve uydu alıcılarını bizlere satan d smart digiturk gibi şirketlerin hangisi iyi bir hizmet veriyor ki? Ülkemizde 40milyondan fazla internet abonesi var. En çok seçilen tarife 70 TL ve bu kullanıcı sayısı – bu fiyat ile hala kapımıza kadar fiber gelmiyor. Bırakın kapıyı çoğu şehir merkezinde bile yok (ki ilçelerini saymıyorum.). Bunun dışında adil kullanım kotası denen saçmalık var. Şirket patronları nasıl daha iyi hizmet vereceklerini düşünmüyorlar, ceplerine giren paranın azalıp azalmadığına bakıyorlar. Eğer para azaldıysa ufak indirimler yapıyorlar ki sonunda zararlı çıktığımız, yine paralarını katlıyorlar… Vatandaşın yapması gereken tek şey tüm aboneliklerini iptal ettirmek. Elektrik ve su dışında her şeyi bir yaz ayında iptal ettirsek, 1 ay içinde tüm ülke fiberle kaplanır, herkesin evine bedava 4k uydu alıcıları dolar… da işte “bu bana yetiyor ya napyim fazlasını” kafasıyla yaşadığımız için…

 • Markie

  demek ki benim dahili alıcıyı görseniz hayata küseceksiniz iki kanal arası çay molası veriyorum :) ancak bizim evde sorun olmuyor genelde izlediğimiz sadece 4 kanal var

 • Recep_Baltas

  Telefon hattını iptal ettirdim. İnterneti de iptal ettirdim, cep telefonundan paylaşıyorum. D-Smart’ı zamanında Discovery için satın aldım. Ücretsiz kullanıyordum. Hiç sabit fatura ödemek gibi bir niyetim yok.

 • Yılmaz GS

  dsmartın tek iyi yönü internet hizmetinde kotayı aşsan bile 8mbit hızı düşürmüyorlar normalde 3mbite düşmesi lazım :)

 • Evren Ceylan

  İnternetinden memnunum ancak televizyon aboneliği için ne kadar arasalar da kabul etmiyorum. Çünkü ister Dsmart olsun ister Digitürk olsun kullanıp da sorunsuz ayrılabilen görmedim. En temizi benim de yaptığım gibi Türksat üzerinden izlemek. Varsın kanal d sd yayın olsun.
  Buna ilave TV nizin kendi uydu alıcısı olabilir. Full HD Tv lerin çoğunda dahili uydu alıcı mevcut. Ayrıca bir kutu almanıza gerek yok.

 • Tayfun Kızıltaş

  Üstad ttnet ve turk telekom gibi firmaların insanları yıllardır sömürdügü bir ülkede d-smart ın sömürmesini dogal karsiliyorum :) sozlesme elini kolunu baglio ne yazikki.

 • Osman Selvi

  Selamlar. Yazdıklarınızı sonuna kadar okudum ve sonuna kadar da haklı buldum. Ama size ve diğer arkadaşlara Dijitürk Play’i tavsiye ediyorum. Ayda 12,99 tl ile premium üyelik (taahhüt yok) yaparak ; İngiltere premier ligi, İspanya ligi, Brezilya ligi, İtalya ligi, Fransa ligi, Turkish Airlines Euroleague, Formula 1 ve Türkiye basketbol liginin canlı yayınlarını izleyebilirsiniz. Ayrıca 70’den fazla kanalı canlı izleyebiliyorsunuz ve bunların bir çoğu HD yayın yapan kanallar. İnternet paketinizin hızı ve kotası ile ilgili bir sorununuz yok ise gönül rahatlığı ile faydalanabilirsiniz. Son olarak Dijitürk Play’i cepte, tablette ve web’de kullanabiliyorsunuz.

 • Yılmaz GS

  Dijiturk önce hükümetin sonrada arapların eline geçikten sonra onunda işi bitti.

 • Recep_Baltas

  Türksat altyapısı maalesef bulunduğum bölgede yok. Olsa hem TV hem de internet hizmetini kullanacağım.

 • Anıl Gök

  İki yıldır aralıksız D-Smart kullanıyoruz her hafta bizi arayıp size internet verelim diyorlar. Satmak için elinden gelen her şeyi yapıyorlar uydudan memnunum ama satmak için bin takla atmalarına sinir oluyorum açıkcası

 • Recep_Baltas

  Sözleşmem bitti. Yakında yeni bir uydu alıcı alıp D-Smart’a tamamen elveda edeceğim.

 • Osman Selvi

  Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. Ama farkındaysanız dijitürk play diyorum. Ben fiyatları son derece uygun olduğu için yorum yapma gereği duydum.

 • Galip Güneş

  Recep abi umarım okursun. Biz Uydunet kullanıyoruz ve aşırı derece memnunuz. Kanalların yayın kalitesi müthiş .HD kanallar bedava National Geographic vs. Çok HD ibareli kanal yok ancak olmasa bile yayın kaliteleri on numara beş yıldız. 25 mbps 50 gb internet kullanıyorum. İnternetten tam verim alabiliyorum. Digitürk var idi Lig Tv için ancak onu kapattırdık. Uydunet’ i şiddetle tavsiye ederim. Müşteri memnuniyeti çok müthiş. En ufak arızada muhattap kişi bulunuyor. Aynı gün veya yoğun oldukları zaman yarın geliyor teknik servis. Fiyat’ da sabit 49 TL ödüyoruz.

 • Recep_Baltas

  Digitürk, her gün spam SMS attığı ve sürekli arayıp taczi ettiği için en son başvuracağım firmalardan biridir. Futbol ile pek ilgim yok. Annemin de :)

 • Recep_Baltas

  Uydunet’i biliyorum ofiste internetimiz zaten Uydunet. Ama maalesef oturduğum yerde Uydunet altyapısı yok ve Turksat’ın altyapısını genişletmesine izin verilmiyor…

 • Yılmaz GS

  Uygun olabilir tabiki, ben tepki için Dijiturkle ilgili bişey kullanmam artık cünki işin içine siyaset girdi.

 • Evren Ceylan

  Çanak kurmak için altyapı mı gerekli?

 • Ömer Dursunlar

  Bu D-smart müşteri temsilcileri herhangi bi eğitim falan almamışlar mı? Yani yanlış anlaşılmasın iş anlamında bir eğitim. Bende her TTNet’i aradığımda farklı sorunlarla karşılaşıyorum. Mesela en son 16 Mb (gerçi 14’ü zor görüyoruz) internetimi 12 Mb’e sabitleyeceklerini söylediler nedenini sordum 16 Mb’i tam olarak kullanamıyorsunuz dediler. Şimdi sabitledilerde 12Mb’i tam olarak kullanabiliyoruz sanki. Birde faturada ki fiyat hala aynı.

 • Uydunet’in HD kanallarının eksilip bir üst pakete taşındığını gördün mü peki? Ben çok eski bir kullanıcıyım, onlarda da benzer bir uygulama var. Arada kanallar paket değiştirip üst pakede geçiyor.

 • Bana da abonelik için yalvarırken “Bütün kanalların bulunduğu ful Paket + internet sadece internet fiyatına üstelik cihaz sözleşme bitiminde sizin olacak” diyorlardı abone oldum. 1. Ayın sonunda bütün sinema kanalları kapandı. Aradım; “Efendim onlar 1 aylık hediyemiz di” dediler. Hiç 1 aydan bahsetmedi arayan arkadaş lar dedim, kem küm diye devam ettiler. Neyse çok fazla tv izlemediğim için öyle olsun dedim kapattım.
  Sözleşme bitiminde kapattırdıktan sonra aradım size hiç bir borcum yok değil mi, sonradan sürpriz borç çıkartmayın dedim… “Yok efendim borcunuz sistemde bütün borcunuzu ödediğiniz görünüyor” dediler ve kapattık. 3 ay sonra 153Tl bir fatura geldi. Aradım “cihazı teslim etmemişsiniz” dediler. Ben cihaz benim oldu Diye teslim etmedim. Zaten kullanmıyorum dandik cihaz. Cihaz bana kaldı diye getirme ihtiyacı duymadığımı belirttim. Hayır efendim cihazı iptalden sonra 1 ay içinde teslim etmeniz gerekiyordu, şimdi getiremezsiniz ve ödemeyi yapmanız lazım dediler. Kavga dövüş falan derken 153TL için mahkeme yollarını aşındırmak daha zor geldiğinden ödedim ama ne helal ettim o parayı ne de bir daha bedava deseler yanına yaklaşmam o D-Smart illetinin…

 • oğuzhan

  En güzeli bizim sistem valla çatıya çıkıp çanagı bir oyana bir bu yana çevirim hangi kanalı izlemek istiyorsam o tarafa dogru çeviriyom hemde in çık yaparak spor yapmış oluyorum hemde hangi kanalın ne taraftan çektigini ezberledim kas hafızamıda geliştiriyor

 • Ekrem Alkan

  Değerli Müşterilerimiz,

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu” tarafından yapılan bir soruşturma ile ilgili olarak Şirketimize resmi bir yazı tebliğ edilmiştir.

  Söz konusu yazının içeriği gereği yasal zorunluluktan dolayı Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, S Haber (Samanyolu Haber), Bugün TV, Yumurcak TV ve Irmak TVkanalları platformumuzdan çıkarılmıştır.

  Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.”

  Yıllardır Digitürk kullanıcısı ve futbolu yakından takip eden birisi olarak benim için Digitürk bitmiştir. Tam da D-Smart düşünürken oldu mu şimdi bu :)

 • Ekrem Alkan

  Televizyon seyredebilmek adına televizyonumun dahili uydu alıcısını kullanmaya ve hiç bir platforma üye olmamaya karar verdim :)

 • Barış Özkan

  Sonra neden yerli ürünlere yerli üretime ilgi yok diye ulusal kanallar’da ağlıyorlar! Google filan Türkiye’de Hizmet vermeye başlasa direk onları kullanacağım, bende Tivibu mağduruyum sözleşmem olduğu için boşa ücret ödüyorum 3.ayda bitecek bittiği an bir daha yanına yaklaşmam siz’de yaklaşmayın.

 • Osman Selvi

  Evet bahsettiğiniz konudan haberdarım. Tabiki bu kanalları izleyenler için üzücü bir durum. Daha çok siyasi bir eylem olduğunu ve yapılanların yanlış olduğunu düşüyorum. Ama şuanda ve geçmişte bu fiyatlara bu kadar çok içerikten faydalanabileceğimiz başka bir platform bulmak oldukça zor.

 • Recep_Baltas

  En mantıklısı.

 • Recep_Baltas

  Kablo TV’den bahsediyorum.

 • badelasum

  Ben Led tv aldığımda ilk işim Digitürk’e abone olmak oldu. Giriş paketi Belgesel Spor Çocuk paketine yazıldım. İlk aldığımda tüm kanallarda açık hediye geldi. Bayram ve özel günlerde yine tüm kanallar açık. HD tüm kanalları çok rahat ve keyifle izliyoruz. Bir kere uydu alıcı bozuldu aradım hemen gelip uydu alıcıyı ücretsiz değiştiler sonra birkere daha arıza oldu çanaktaki Lnb’yi ücretsiz değiştiler müşteri hizmetleri ve servis durumları iyi. Hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar.

 • Tarık Guven

  150tl ye dsmart uydu almıştım 2.el 1 yıl önce discovery channel vb için hâla çatır çatır açıyor :)

 • Recep_Baltas

  Digitürk kadar telefonla taciz eden başka bir firma bilmiyorum. Uzak durulması gereken bir başka firma.

 • Birol Kurtoğlu

  Bende d smart abonesiyim 8 megabitlik yalin internet kullanicisiyim ama ben 4 megabitini kullanabiliyorum nedeni ise modem 8 megabiti kaldıramıyormuş şaka gibi o zaman neden bu modemi veriyorsunuz

 • Max

  Rezillik. Resmen sizinle dalga geçmişler!!

 • Emrah Karaçam

  Kanal D nin kendisinde izlenecek ne var da HD sinde olsun. Adamlar normalde ücretsiz kanalı paralı satıyor. Hem de tonla reklam gösteriyorlar. Dsmarta da digiturk e de bulaşmam hiçbir şekilde. Kalite yerlerde geziyor.

 • Asım Demir

  Forever IP TV.

 • badelasum

  Artık iptal ettirebiliyorsunuz. Arayıp beni yeni olan biten haber ve kampanyalardan haberdar etmeyin aranmak istemiyorum deyince aramıyorlardı.

 • Barış Çetin

  Benim şu ülkeden anladığım şey, şirket isminin bir yerinde Türk kelimesi gördüğün an oradan uzak durman. Misal, Türk Telekom.

 • Celalettin Altinisik

  Modemden değil, hattının santrale uzaklığından dolayı düşen hat değerlerinden kaynaklanıyordur sizin problem, büyük ihtimalle. Ya da yaşadığınız binanın telefon hatlarından da kaynaklanabilir. Evin iç hattından kaynaklıysa sorununuz kabloları yenilersiniz çözülür. Ama santrale uzaksanız yapacak pek de bir şey yok maalesef. Bu devirde operatörlerin verdiği en kalitesiz modemler de dahil 8 mb i kaldırmayacak modem kalmadı artık.

 • emirgenc

  Benim dedemlerde de D-Smart var. Her gün arayıp “kampanyadan yararlanmak ister misiniz?” “İnternet satalımmı” gibi şeyler için arıyorlar ve kutuları hemen bozuluyor. En iğrenç yayın markası D-Smart gibi duruyor bir deneyimim olmasa da.

  Biz şu anda ailecek Uydunet’in Eko Sınırsız tarifesini kullanıyoruz. 50 GB AKK 10 MB internet ve Teledünya genel paket var. Bir kere internet çok yavaşladı, 10 mb iken 1 mb düştü, bende ağzıma ne gelirse saydırdım, ama sonra aklıma müşteri hizmetlerini aramak geldi.

  Bilgilerimi verdim,eko sınırsız tarifesindeyim ama hızım çok düşük diye söyledim, “kutunuzda güncelleme sorunu var hemen takım yolluyoruz” dediler, 5 dk ya evime geldiler, birşeyler yaptılar taktılar çıkardılar çat çut, sonra bir baktım düzeldi.

  Televizyon ve yayın olarak bir LG FHD TV miz var, yayın kalitesi harika, belgesel kanal haber ne varsa izliyoruz, futbol izlemek için ise digitürkü olan bir arkadaşa gidiyoruz.

  Açıkçası Türksat’ı tavsiye ederim arkadaşlar.

 • Daha önce dsmart müşteri hizmetlerinde çalıştım ve nasıl saçma bir sistemleri olduğunu çok iyi biliyorum. Birçok tecrübeli kişiyi satış yapmaları için sürekli insanları aratıyor ve teknik sorunları görmezden geliyorlar, bağlandığını müşteri temsilcisinin insiyatifinde her şey, çağrı alanlar 20 gün eğitimle hatta çıkmış bilinçsiz kişiler çoğunlukla, ayrıca yaşadığınız sonunu hd kanal sıralamasını sd kanal sıralamasına çevirdiklerinde hd kanal yerine sd kanal gelmekte bunu sanırım konuştuğunuz kişi bilmiyor ve her sorduğunuz soruyu takım liderine gidip sorduğundan acemi biri olduğunu anlayabiliriz :-)

 • Tunahan Avsallı

  Bu tarz kurumlar malesef, herşeyi ücretle satmak için uğraşıyorlar.Telefon ile tacizleri yetmezmiş gibi, birde hizmetlerden faydalanamıyoruz.En temizi dahili uygu alıcı gibi gözüksede, 420-500 kanalın %80’i reklam kanalı.Ben digitürk kullanmaktayım, tek kötü yanları bazı kanalların güçlü sinyaller istemesi(%80-85 history hd için yeterli değil mesela), onun haricinde bir sıkıntısı yok.Özellikle telefon ile taciz edilmiyorum ilginç :)

 • Serhat Alemdar

  Ben yaklaşık 1 senedir kullanıyorum kanalların alt pakete geçtiğini gördüm. Uydunet teledunya ikilisi gittikçe fiyat düşürüyor kampanyalarla mesela ben 50 gb 25 mb tele dünya temel e 50₺ veriyorum yeni kampanyada ise aynı fiyata 75 gb akk ve üst paket veriyorlar. Ben de uyduneti tavsiye edebilirim.

 • alito

  İyiki D-Smart müşterisi değilim, ben normal uydu alıcıyla takılmaya devam edeyim en iyisi. Böyle saçma sapan problemlerin çıkabileceği gerçeğini öğrendiğimiz iyi oldu. Bizi aydınlattığınız için teşekkürler. :)

 • SypeR

  Düz uydu Forever. <3

  Bir çok HD ve kaliteli yayın, uyduya bir kere para vermek uydu ömrü boyunca hiçbir değişim falan yapmamakta cabası.

  (Çok önemli futbol maçlarını izlemek için Live olarak yayın yapanları kullanıyoruz. Gerisinde geniş özetler yeterli geliyor zaten.)

 • yogi

  Arkadaşlar Recep Baltaş bilinen ve bilinirligi giderek artan meşhur bir sitenin editörü sesini duyurabildi ve biraz olsun biz “bu ürün kötü ya uzak duralım “dedik varsayalım . Ya yediği kazık boyundan büyük olan ( örnek babam ve digiturk) ve sesi duyulmayan abartısiz onbinlerce mağdur müşteri ??? Burada tavsiye edilmeyen birçok ürüne özellikle sistem tavsiyelerinde cep telefonu kısmında bu da mı olmalı şu mu olmalı diye soran arkadaslara eğer servis ağı kötüyse en muhteşem görünen cihaz bile başınızı agritir. Bir ürün ya da hizmet almadan önce eğer o ürüne mecbur değilsek araştırmak lazımmış. Bize bu tip bir ders veren tüm böyle dandik şirketlere aslında teşekkür etmek lazım
  Vestel den gelen pc nin kazıgini yememis olsaydım technopat ı bilmeyecektim belki de ( o hıncla kasa nasıl toplanıyor l.n diye girdim nete :) )
  Tv de satılan cin mali ixperia lari alanlar içinden hıyar çıkınca daha uyanık olmuşlardır sanırım

  Acaba biz orta yaş ve gençlik grubunu hayata mi hazirliyorlar .

 • bu tip ücretli kanal izleme şirketlerin taktiği, tek bu olsa ohoooo öpünde alnınıza koyun..

 • Son 3 yıl da. Superonline 2 yıl kullandım ve %80 oranında hızım düşmedi. Sözleşme bitince TTnet aradı ve TTnet geçmeyi kabul ettim belli şartlar üzerinde anlaştık. 1 AY kullandım ve anlaşmamızı yerine getiremedikleri için 1 ay sonunda sözleşmeyi iptal edip Dsmart geçtim. Dsmart son bi kaç aydır hız düşmüyor. Geçen ay 500 GB kota yaptım mesela. Fakat ping değerleri rezil olunca internet download makinesi gibi kullanmanın da anlamı kalmıyor. Dsmart sistemle bir çalışmaya sahip olmadığı için sürekli sunucuları çöküyor. İki ihtimal var ya kontrol edemiyorlar ya da müşterilerin kaçmaması için akk limitlerini uygulamıyorlar. Örneğin Avcılar bölgesine uzun süreli internet veremediler arkadaşımdan aldığım bilgi üzerine söylüyorum. Benim de komşuların ttnet ve superonline çalışırken çoğu zaman dsmart da hat olmadığını gözlemledim. Genel bir bakım olayı yok genel olarak DSMART sürekli sorunlu diyebilrim.

 • Fullhdvideotr

  @Recep_Baltas:disqus Bütün firmalar neden böyle. Bir kerede işlerini düzgün yapsalar. Bende 4 senedir Uydunet kullanıcısıyım. 4 senedir hiç sorunla karşılaşmamıştım. Ama son 1 aydır beni de mağdur ettiler. Sürekli İnterneti kesiyorlar, sonrada Konya’da iyileştirme çalışması var diyorlar. 1 aydır iyileştirme çalışması mı olur. Konya’da herkes şuan Uydunetten 1 aydır yaşadığımız sorundan dolayı şikayetçi bende tabi ki.

 • Recep_Baltas

  Denetim mekanizmalarının iyi çalışmaması. Sebebi bu.

 • Fullhdvideotr

  Haklısınız.

 • Batuhan Ardıçoğlu

  @Recep_Baltas bende maalesef 3-4 yıldır dsmart kullanicisiyim ve bin pismanim.Sozlesme imzaladigim gune lanet olsun.Bu kadar amatorce çalışıp da kazanla para kaldiran baska bi firma daha yoktur diye düşünüyorum.aslinda dusununce beterin beteri var oda turk telekom tabi ki :) Dsmartin sampiyonlar ligi maçlarını artik vermedegini gecen haftalarda gs astana macini hevesle bekleyip yayınlanmadığı ni gordukten sonra müşteri hizmetlerini arayip da öğrendim.Bir bilgilendirme geregi bile duymuyorlar.Kaldi ki ben g3cen senenin aralik ayinda iki yillik sozlesmeyi sirf sampiyonlar ligi maclari icin imzalamistim.Simdi bosa her ay para odiycem. :(:( attiklari kaziklar hiç bitmiyor.

 • Recep_Baltas

  Sözleşmeniz bittiyse iptal ettirin.

 • Batuhan Ardıçoğlu

  Aralik da bitiyor.Bi daha tövbe :)
  9 Eki 2015 20:52 tarihinde “Disqus” yazdı:

 • Thierry Henry

  Bende d-smart hatasını az daha yapıyordum iyi ki almamışım. Taahütsüz d-smart blu aboneliği almıştım 1 aylık onu bile kapattırırken ecel terleri döktüm asla ve asla bulaşmam bulaştırmam. Siz siz olun d-smart platformundan uzak durun Recep Beyin de dediği gibi.

 • Beyin Bedeva

  Eee Recep Baştaş şu kan emici şerefs… ri şımartmamak gerekiyor. Sizler aldığınız müddetçe Digitürk de D samart da kan emmeye devam edecek. Devlet destekli yapıyorlar tabi. RTE bizzat emretti özelleşsin diye para gelsin vergi diye.. Eee tabi bir de bu firmalara lanet olsun.. Ben de digitürk ten çok çekmiştim zamanında..

 • Strix

  abi bunların alayı sahte ya d-smart’a güvenmiyeceksiniz keşke söyleseydin d-smart kullanıyoruz internet ve tv de deseydinde uyarsaydık :/ benim evimede Önce türknet olarak internet bağlatmıştık bu internet daha sorna smile ADSL ye dönüştü ve sornasındada D-smart olarak bir başlık altına alındı bize geçen ay bir mesaj geldi ( D-smart’a ayit ödenmemiş 276 TL ödenmemiş borcunuz bulunmaktadır ) İnterneti kapatırırken bedelini ödediğimizi gayet iyi hatırlıyorum neyse bunu icra mahkemesine vermişler daha sornada bu babamın marş hesabından 446TL Kesilmiş ve 438TL de kesileceği bildirilmiş bu nasıl bir şaçmalık ? Müşteri hizmetlerini aradık ve doğru düzgün bir cevap bile veremediler, avukatlara yönlendirip durdular avukatlar başka bir avukata ordan müşteri hizmetleerine derken bizi beklemeye alıp telefonu açmadılar yaklaşık 30dk süren bir süreden sorna görüşmeyi sonlandırıp vaz geçtik Şu ana ttnet kulanıyoruz böyle bir sorunla karşılaşmadık ama olup olmuyacağını da bilemiyoruz.

 • Ekin Eryılmaz

  Dijiturkten az cekmedik biz de. 10TL olan aile paketinin HD versiyonunu 15TL vererek gecis yaptigimizda daha baska paketlere gecirmisler ve 200 liraya yakin bir fatura gelmisti. Tivibuda da gorevliye modemin arayuzunde bazi bolumlere girememe sorunu oldugunu soyledigimde cok zekiyim cok yakisikliyim sen de benim gibi ol uslu ol dedikten sonra o tivibu evde daha durmadi

 • Stilt_Skin

  Sözleşmenin bitim tarihinden önce arayıp yenilemek istemediğinizi söyleyin. Bir ay önce filan aramak gerekiyor arayıp söylemezseniz fazladan fatura filan ödetiyorlar.

 • Berkant Ünal

  Dsmart kesinlikle kullanılacak bir firma değil ben kaç senedir internetlerini kullanmaktayım bu son 2 yıldır kotayı şişirmek için ellerinden geleni yapıyorlar ve ayrıca hiçbir çözümde sunmuyorlar (kaç kez şikayet etmeme rağmen) zaten yakında da iptal ettireceğim…

 • Ali Arıcıoğlu

  lütfen küfür etmeyin her küfrettiğinizde cehennemde bir yeriniz açılıyor ve küfür ettiğiniz kişinin hakkına giriyorsunuz ve küfrü gören , duyan veya okuyan kişi kadar günaha giriyorsunuz.

 • atobaba

  Ben ayda 22 TL verip tüm kanalları izliyorum. Modul uyesiyim. Digiturk yanında Dsmart evliya sayılır.

 • Galip Güneş

  Ali abi sadece ilk 2 ay HD film kanalları hediye idi. Şuan 1 seneye yaklaştık. Film kanalları 2. ay sonunda kalktı ve üst pakete geçti. 5, 10 kanala yakın yabancı kanallar kapalı. Şuan hiç bir paket yok iken 30 tane HD kanal bulunuyor yerli ve yabancı olmak üzere. National Geographic Wild, People ve sadece Natgeo kanalları, FX HD gibi kanallar HD listesine dahil.

 • psygnosis

  Güzel bir yazı. Yalnız Digiturk’ün olağanüstü sorunlu abonelik iptallerine de değinmelisiniz mutlaka. Başımdan geçenleri kısaca anlatmam gerekirse; Yıllar önce Digiturk aboneliğimi iptal ettirmek için başvurdum, ancak iptal ettirebilmem aylar sürdü. Çağrı merkezinden iptal başvurusu yapıyorum, imzaladığım dilekçeyi de fakslıyorum, daha sonra tekrar çağrı merkezinden teyit alıyorum ama aboneliğim iptal olmuyor, fatura gelmeye devam ediyor. Ve de elimde yaptığım işlemleri kanıtlamak için hiç bir belge de olmuyor tabii. İptal dilekçesini bir sürü para verip noter kanalıyla da göndermek istemediğim için son çare olarak iadeli taahhütlü gönderdim ve sonra da onlarca telefon görüşmesinden sonra iptal ettirmeyi başardım. Servis eve gelip Digiturk kutusunu ve diğer aparatları teslim aldı, teslim aldıklarına dair formu da zar zor imzalatıp aldım ve artık fatura da gelmiyordu. Bankadan kontrol ettiğimde de borç görünmüyordu. Kısacası işlerin yolunda olduğunu sanıyordum ama her şey bundan sonra başladı…

  İptalden yaklaşık 3 yıl sonra Digiturk Çağrı merkezinden telefon geldi. Ödenmemiş 670 TL tutarında faturam olduğunu, gecikme faizleriyle birlikte borcumun 2.700 TL’ye yükseldiğini, yasal takip başlatıldığını ve bu rakamın üzerine avukat ve dava masraflarının da ekleneceğini belirtip kapattılar. Ne olduğunu bile anlamamıştım ki ertesi gün aynı şeyleri yazan iadeli taahhütlü bir posta da geldi. Hemen çağrı merkezini arayıp, aboneliğimi 3 yıl önce kapattığımı, her şeyi servise teslim ettiğimi hiç bir borcum olmadığını belirtip borcun kaynağını sordum ve ilgili faturayı e-postama göndermelerini istedim. Fatura geldi, bir baktım aboneliğimin iptalinden 2 ay sonra kesilmiş, üzerinde ‘servis hizmet bedeli’ açıklamasından başka bir şey yazmayan, 670 TL tutarında saçma sapan uydurma bir fatura. Çağrı merkezine sordum bu nedir diye, Digiturk’e ait olan kutu ve diğer ekipmanları teslim etmediğiniz için kesilmiş dediler. Her şeyi teslim ettiğimi ve elimde de teslim ettiğime dair servisin imzalı formu olduğunu, bu faturanın aboneliğimin iptalinden sonra kesildiğini ve 3 yıldır bana tebliğ edilmediğini, 3 yıldır böyle bir borç çıkarıldığından haberdar edilmediğimi vb. gibi anlattım. Teslim formunu defalarca faksladım, iadeli taahhütlü gönderdim ama sonuç alamadım tabiki. Artık ya parayı ödeyecektim yada avukat evime haciz memuru ile birlikte gelecekti. Parayı ödememek için son çare olarak avukat tutup karşı dava açtım, dava yaklaşık 3 yıldır devam ediyor, ne zaman sonuçlanacağını avukat bile bilmiyor. Digiturk çağrı merkezinden, gecikme faizleriyle birlikte 5.500 TL borcunuz var diye hala arıyorlar. Ne diyebilirim ki, dünyanın en sakin insanını bile çıldırma noktasına getirebilecek şirketler bunlar…

 • Batuhan Ardıçoğlu

  şu an ekim ayındayız o zaman kasım ayında aramak lazım.Teşekkürler

 • Hüsnü Aktaş

  bi de paramı verdin mübarek zaten uyduda bedava izleniyor ulusal hd kanallar.işin başında d-smart hd uydu alıcısından intikam alan adam diye bi video çekseysin
  keşke.

 • Hüsnü Aktaş

  bence bu ücretli kanalların devri kapandı.haberler dışında bişey yok izlenecek

 • iso

  Valla geçmiş olsun beni de delirtiyorlar ama bu raddeye gelse herhalde katil olıurum

 • Bir Dost

  Merhaba şikayetlerinizi bu kampanyadan doğru ilerletebiliriz. https://www.change.org/p/bilgi-dsmart-com-tr-d-smart-%C3%BCcretsiz-kanallar%C4%B1-kapatt%C4%B1

 • volkan

  Sevgili recep şanslısın ki seni HD olmadığına ikna edememişler :D (adamlar öyle profesyonel) Zapping yapar gibi kanallar değişiyor ve kapanıyor açılıyor bir şeyler oluyor kumandayı elimize almamıza gerek kalmadan kanal değişiyor, o oldu bu oldu yerine şunu koyduk onun yerine bu geldi falan filan diye. Zaten büyük bir kitle var ki çoğu telefonun karşısındaki operatör olarak arayan kişinin ne dediğini anlamıyor bile. 15 Lira çok bir şey değil diyerek tamam dediğinde telefon konuşması saniyeler içinde sonlanıyor.

 • Özkan GÖKÇE

  Vallahi recep abi allah yardımcın olsun ne diyeyim ki hiç olmazsa 55 60 tl ye standart bir uydu alıcısıyla bütün kanalları izleyebilirsin birde o uydu alıcısına 1 kere para ödeyecen diğer türlü aylık fatura gelecek.En iyisi 55-60 tl arası bir uydu alıcısıyla bu problemi çözebilirsin.