Anasayfa Haber Windows 10 İçin Yeni Özellikler Yolda!

Windows 10 İçin Yeni Özellikler Yolda!

Microsoft, Windows 10 için pek çok yenilik getiren Build 10565 güncelleştirmesini yakın bir zamanda yayınlayacak.

Bugün 110 milyondan fazla cihazda kullanılan Windows 10 işletim sistemine, pek çok yeni özellik getirecek nispeten büyük çaplı bir güncelleme gelmek üzere. Firma güncellemeleri erkenden denemek isteyen kullanıcıların kayıtlı olduğu Insider programı için Build 10565 güncellemesini yayınladı. Güncelleme kapsamında Skype entegrasyonu, Cortana, Edge tarayıcısı ve cihaz aktivasyonu konularında geliştirmeler yapılıyor.

Build 10565 güncellemesi ile Skype üzerinden mesajlaşma ve arama tecrübeleri Windows 10 ile entegre ediliyor. Bu sayede tablet kullanıcıları 3G ya da Wi-Fi ile daha kolay arama yapabilecekler. Microsoft Edge kullanıcıları da güncellemeden sonra bir sekmeye basılı tuttukları zaman ufak bir kutucukta o sekmeyle ilgili ön izleme görebilecekler.

Windows_10_Edge

Henüz ülkemizde kullanıma açılmayan Cortana sesli komut asistanına da bazı yeni özellikler geliyor. Cortana bundan böyle kullanıcıların dokunmatik ekrana elle yazdığı notları okuyabilecek ve buna bağlı olarak hatırlatıcı kurabilecek. Son olarak cihaz geliştirme aktivasyonu desteği sayesinde Windows 7, Windows 8 ya da Windows 8.1 kullanıcıları direkt kurulum sırasında eski aktivasyon kodlarını kullanabilecekler.

Windows_10_Cortana

Güncelleme ile beraber yukarıda saydıklarımız dışında başlık çubukları, başlat tuşu, yeni ikonlar, varsayılan yazıcı yönetimi ile yenilikler ve tabii ki hata düzeltmeleri de yer alıyor.