Swatch Bellamy Pek Akıllı Çıkmadı

In Haber by Berker Güngör1 Comment

Swatch tarafından uzun zamandır üzerinde çalışılan yeni akıllı kol saati Bellamy’nin aslında gayet sıradan bir saat olduğu ortaya çıktı.

İsviçreli saat firması Swatch bir yıldan uzun bir süre önce devrimsel nitelikleri olan bir akıllı saat üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Şirket CEO’su Nick Hayek bu saatin 9 ay batarya ömrünün olduğunu söylemiş, Apple’ın akıllı saat tasarımını ise gayet sıradan olarak değerlendirmişti.

Aradan geçen zamanda Swatch’ın yeni akıllı saati bir türlü ortaya çıkamadı. Ancak kısa süre önce Bloomberg tarafından yayınlanan bir haber, bu yeni saatin özelliklerini ve fiyatını en sonunda ortaya çıkardı. Anlaşıldığı kadarıyla Bellamy adıyla üretilecek olan bu yeni model, herhangi bir kol saatinden daha akıllı değil.

Bellamy gerçekte sıradan bir saat, firmanın diğer modellerinden en büyük farkı ise içinde bir NFC yongası barındıracak olması. Bu yonga sayesinde alışveriş esnasında kolay ödeme yapılabilecek. Ancak bunun dışında hiçbir özelliği bulunmuyor.

İlk defa Çin pazarında 99 dolar etiketle satışa çıkması planlanan saatin, Avrupa ve Amerika pazarlarına ne zaman ulaşacağı ise bilinmiyor. NFC yongası dışında herhangi bir teknolojik donanım barındırmaması, bu cihazı bekleyenler için hayal kırıklığı olacaktır. Swatch bundan bir süre önce de sporculara yönelik bir fitness bilek bandı çıkarmıştı, ancak o da akıllı saat olmaktan uzaktı.