ASUS Yeni ZenPad Modellerini Tanıttı

In ASUS, Mobil by Berker Güngör3 Comments

Özel görüntü iyileştirme teknolojisi ile gelen dört çekirdekli Intel işlemcili yeni ZenPad modeller, televizyonlardaki görüntü kalitesini kullanıcıların önüne getiriyor.

Asus, dünyanın kişileştirilebilir ilk tableti ZenPad’in yeni modellerini bugün düzenlediği basın toplantısında tanıttı. Lansmanda ZenPad’in tablet deneyiminin çıtasını daha da yükseltecek ZenPad 7.0’’ (Z170C), ZenPad 8.0’’ (Z380C), ZenPad S 8.0’’ (Z580C) ve ZenPad 10’’ (Z300C) modelleri görücüye çıktı.

Android 5.0 Lollipop işletim sistemi ile çalışan 7’’, 8’’ ve 10.1’’ ekran boyutlarındaki yeni tabletler zarif tasarım ve değiştirilebilir kapaklar ile tablet deneyimini yeniden şekillendiriyor.

ZenPad tablet ailesi Intel işlemciler ile genişliyor

4 çekirdekli 64-bit Intel Atom x3 işlemciden güç alan yeni ZenPad modeller, akıcı çoklu görev, video ve oyun için yüksek performanslar sunuyor. Arka taraftaki PixelMaster kamera ile ZenPad, kullanıcılara ışığın az olduğu ortamlar da dahil her ortamda kaliteli fotoğraflar, videolar ve selfiler çekmelerine imkan sağlıyor.

ZenPad, ASUS ZenUI kullanıcı arayüzü ile kullanıcılar için sınırları ortadan kaldırıyor. Dünyanın tamamen kişileştirilebilir ilk arayüzü olan ZenUI, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için bilgiyi öne ve merkeze oturtan ve ileri seviyede fonksiyonlar sunan şık ve temiz tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor.

ZenPad 8” ve ZenPad 10’’ modellerde yer alan HD IPS ekran kalitesi akıcı video izleme imkanı sunuyor. ZenPad S 8.0’’ modelinde ise 2K ekran kullanılıyor. ASUS Tru2Life ve ASUS TruVivid özelliklerini de kapsayan ASUS VisualMaster teknolojisi, ilk kez tabletlerde kullanılan ve yeni nesil televizyonlarda bulunan ileri görüntü işleme teknolojileri ile kapsamlı görüntü optimizasyonu sunuyor.

ASUS ZenPad tabletler, DTS-HD Premium Sound ses sistemini kullanan dünyanın ilk tableti olarak da öne çıkıyor. DTS-HD ses sistemi, DTS-HD kodlaması ile multimedya içeriklerin sesi çok doğal bir şekilde vermesini sağlarken stereo sesleri, sanal olarak surround seslere dönüştürebiliyor.

Bora Aras

“Kalite ve tasarıma büyük önem veriyoruz”

Lansmanda konuşma yapan ASUS Sistem İş Grubu Türkiye Ülke Müdürü Bora Aras, Asus’un 1989 yılından bu yana teknoloji dünyasına getirdiği yeniliklerle üstlendiği öncü rolünü aktarırken bu yolda kalite ve tasarıma büyük önem verdiklerini vurguladı.

ZenPad serisi ile teknolojiye yeni bir soluk getirdiklerini de söyleyen Aras, “Tru2Life teknolojisi ile bir tablet üzerinden televizyon kalitesinde deneyimi ilk kez biz sunuyoruz. Akıcı video izleme imkanı dışında bu tabletler dünyada DTS HD teknolojisine sahip ilk tabletler olarak da öne çıkıyor. Yüksek doğrulukta çevre sesine sahip müzik sistemi ile hareket halindeyken bile mükemmel ses deneyimi yaşanabiliyor.” şeklinde konuştu. Ekim ayı itibariyle raflardaki yerlerini alan tabletlerin satış fiyatları ise şu şekilde:

ZenPad 7.0’’ (Z170C) INTEL QC C3200, 1GB RAM, 8GB ROM: 359TL
ZenPad 8.0’’ (Z380C) INTEL QC C3200, 2GB RAM, 16GB ROM: 529TL
ZenPad S 8.0’’ (Z580C) INTEL QC Z3530, 2GB RAM, 16GB ROM: 749TL
ZenPad 10’’ (Z300C) INTEL QC C3200, 2GB RAM 16GB ROM: 639TL