Anasayfa Haber Nokia Giyilebilir Cihaz Pazarına Girebilir

Nokia Giyilebilir Cihaz Pazarına Girebilir

Nokia, şirket sözleşmesinde yaptığı değişiklik ile giyilebilir cihaz üretebileceğini belirtti.

Hepimizin telefonlarıyla bildiği Nokia, mobil departmanını 2013 yılında Microsoft’a satarak son kullanıcı pazarından elini ayağını çekmişti. Uzun zamandır sessiz sedasız hayatına devam eden Nokia’nın telefon üretmesine engel olan Microsoft anlaşması önümüzdeki yıl biteceğinden, firmanın yeniden bu pazara dahil olabileceği söyleniyordu. Aktarılan son bilgiler doğrultusunda Nokia’nın başka planlarının daolduğu ortaya çıktı.

Firma geçtiğimiz günlerde şirket sözleşmesinde yer alan bir maddede ilgi çekici bir değişiklik yaptı. Buna göre firmanın araştırma, geliştirme, üretim, pazarlama ve satış yaptığı ürünler sınıfına yazılımlar, multimedya ve mobil cihazların yanı sıra giyilebilir cihazlar da eklendi. Bu da firmanın akıllı saat ya da akıllı bileklik gibi ürünleri geliştiriyor olabileceği anlamına geliyor.

Nokia’nın şu ana kadar üzerinde çalıştığı olası bir giyilebilir cihaza dair hiçbir duyum alınmadı. Ancak şimdilik yalnızca ön hazırlık yapılıyor olabilir. Şirketin artık doğrudan üretime girmeyeceği, üretim ve pazarlama konularını bırakabileceği Çinli ortaklar peşinde olduğu bir sır değil. Böyle bir ortak bulunduğunda, Nokia markalı hiç beklenmedik ürünlerle karşılaşabiliriz.