ASUS’un Beyaz Radeon R9 Nano Kartı Görüntülendi

In Haber by Hakan Sülün2 Comments

ASUS, AMD’nin Radeon R9 Nano ekran kartını beyazlara bürüdü.

AMD, Ağustos ayının sonlarına doğru kompakt bilgisayar için yeni ekran kartı modeli Radeon R9 Nano’yu duyurmuştu. Fiji GPU’suna sahip Radeon R9 Nano’yu baz alarak kendi modelini geliştiren firmalardan bir tanesi ASUS olacak. ASUS’un beyaz rengiyle dikkat çeken Radeon R9 Nano ekran kartı modelinin görüntüleri internete sızdırıldı.

ASUS_Radeon_R9_Nano_02

Görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla ASUS, Radeon R9 Nano modelinin genel tasarımında çok büyük bir değişikliğe gitmemiş. Bilgileri sızdıran kaynağın aktardığına göre, kartın teknik özelliklerinde de referans modeline kıyasla büyük bir değişiklik yer almıyor. Bu da kartın Fiji GPU’su ile 4096 Stream işlemcisi, 256 doku ünitesi, 64 ROP ve 4 GB yüksek geniş bantlı belleğine (HBM) sahip olduğu anlamına geliyor.

Referans Radeon R9 Nano modelinin diğer teknik özellikleri arasında ayrıca 4096-bit bellek arayüzü, 1.000 MHz’lik GPU çekirdek hızı, 4+2 fazlı VRM ve 175W TDP değeri yer alıyor. ASUS’un beyaz Radeon R9 Nano ekran kartının, bu ayın sonlarına doğru satışa sunulacağı tahmin ediliyor.