Anasayfa Haber Google Play Store İçin Aile Hesabı Geliyor

Google Play Store İçin Aile Hesabı Geliyor

Google yakın bir zamanda Play Store üzerinde içerik paylaşımı ve hediye edebilme gibi seçenekleri kullanıcılara sunacak.

Apple tarafından App Store ve iTunes üzerinde uygulanan aile içi paylaşım seçeneği, Android kullanıcılarının Play Store üzerinde görmeyi istediği bir özellikti. PC platformunda da Steam bu seçeneği kullanıcılara sunmasıyla hayli övgü almıştı. Anlaşılan yakında Google da benzer bir uygulamaya başlayacak.

Google’ın sanal mağazası olan Play Store, çok yakın bir tarihte aile içi paylaşım seçeneğine kavuşacak. Bu seçenek kullanıcılara tüm aile bireylerinin erişebileceği bir arşiv oluşturma imkanı verecek. Bu arşive erişimi olanlar, içindeki uygulama, oyun ve benzeri tüm içerikten faydalanabilecek. Bu sayede bir uygulamadan ailenin her bireyi için tekrar satın almak gerekmeyecek.

Google aynı zamanda hediye seçeneğini de eklemeye hazırlanıyor. Bu sayede kullanıcılar birbirlerine oyun, müzik ve benzeri türden içerikleri hediye etme imkanı da bulacaklar. Bu da Apple App Store ve Steam gibi marketlerde uzun zamandır olan bir özellik. Google bunları ekleyerek Android kullanıcılarının sadakatini perçinlemeyi hedefliyor.