Anasayfa ASUS ASUS ZenMotion Rehberi

ASUS ZenMotion Rehberi

ASUS ZenMotion Rehberi
ASUS ZenMotion Rehberi

ZenMotion teknolojisi nedir? Ne işe yarar? Nasıl özelleştirilir? Bu rehberimizde ZenFone 2 serisindeki ZenMotion özelliğine yakından bakıyoruz…

ZenFone ailesinin 2015 modellerinde yeni bir özellik var: ZenMotion. İlk kez Computex 2015’te ZenFone 2 Selfie Ön İnceleme videomuzda sizlerle paylaştığımız bu özelliği, yani ZenMotion’u bu videomuzda daha detaylı anlatıyoruz.

ZenMotion kısayollarını değiştirebilirsiniz
ZenMotion kısayollarını değiştirebilirsiniz

ZenMotion ile uygulamaları kapalı ekrandan, hızlı bir şekilde açabiliyoruz. Örneği parmağımızı ekranda C şeklinde gezdirdiğimizde kamera açılıyor. Yani ZenMotion bir kısayol ve ekranı açmadan kullanılabilmesi, özellikle sık kullanılan uygulamalarda onu yararlı hale getiriyor. Listeleyelim:

  • C harfini çizdiğimizde kamera,
  • W harfini çizdiğimizde internet tarayıcı,
  • e harfini çizdiğimizde e-posta istemci,
  • V harfi çizdiğimizde telefon rehberimiz,
  • Z çizdiğimizde performans arttırım ekranı açılıyor.

Bütün bu kısayolları ayarlar altında ZenMotion bölümüne girerek değiştirebiliyoruz. Örneğin internet tarayıcıyı Chrome, ya da e-posta istemcisini Gmail olarak ayarlayabiliyoruz.

Siz de bu şekilde ZenMotion kısayollarını ayarlayarak ZenFone 2, ZenFone 2 Selfie, ZenFone 2 Laser ve ZenFone 2 Go modellerinde daha kolay, pratik bir kullanım elde edebilirsiniz.