Apple Watch 2 Önümüzdeki Yaz Gelecek

In Haber by Berker GüngörLeave a Comment

Apple’ın akıllı kol saatinin yeni sürümü üzerinde çalıştığı ve önümüzdeki yılın ortalarında çıkacağı söyleniyor.

Apple Watch çıktığı günden bu yana 7 milyondan fazla satmayı başardı. Kimilerine göre bu rakam aslında pazarın ne kadar küçük olduğunu gösteriyor. Ancak Apple yönetiminin bu rakamı bir başarısızlık olarak görmediği gayet açık. Gelen bilgilere göre şirket mühendisleri Apple Watch 2 üzerinde çalışmaya devam ediyorlar.

Bu bilginin kaynağı da kimliği belirsiz değil, açıklama bizzat Tayvanlı elektronik üreticisi Quanta Computer başkanı Barry Lam tarafından yapıldı. Quanta Computer halen Apple dahil pek çok marka için her türden bilgisayar üreten dünya devlerinden biri. İlk Apple Watch akıllı saati de onların üretim bantlarından çıkmıştı. İkincisi için de durum farklı olmayacak.

Apple Watch 2’nin çok daha ince bir ekrana sahip olacağı, bu sayede biraz daha büyük bir bataryayı bünyesinde barındıracağı biliniyor. Saatin tasarımında çok büyük bir değişiklik olmayacak, ilki gibi dört köşe bir kadran kullanılacak. İşlemci gücünde de büyük bir artış beklenmiyor, ancak genel performansın biraz daha iyi olacağı vaat ediliyor. Apple Watch 2’nin 2016 yılının ortalarına doğru, büyük ihtimalle yaz başında çıkması bekleniyor.