Anasayfa Haber Microsoft Minecraft İle Programcılık Öğretiyor

Microsoft Minecraft İle Programcılık Öğretiyor

Microsoft, 6 yaş üzeri çocuklara programcılık öğretmek için Minecraft kullanıyor.

Microsoft ve Code.org işbirliği 6 yaş üzeri çocukları ilk programcılık deneyimlerine hazırlamak için Minecraft’ı kullanıyor. Oyun içindeki “tutorial” (öğretici) bölümlerden biri olarak tasarlanan yeni Hour Of Code modülü, Minecraft oynayan herkesin erişimine açık olarak tasarlanmış.

Minecraft’ın blokları kullanarak inşa etme mantığını programcılığa uyarlayan bu yeni modül, çocukları sıkmadan temel Javascript programcılık prensiplerini ortaya koyan dersler veriyor. Bu modülün içinde 14 farklı ders bulunuyor.

Microsoft bu modüle destek olarak Amerika çapındaki mağaza ve ofislerinde de çocuklara yönelik eğitim saatleri ayıracak. Bu etkinlikler Amerika’da her yıl 7-13 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Bilgisayar Bilimleri Eğitimi Haftası kapsamında düzenlenecekler.

Minecraft Eğitim

M.Berker Güngör 1997 yılında Level dergisinin kurucu editörü olmuştur, Herkes için Bilgisayar ile Türkiye'de 500.000 aylık satış rakamına ulaşan ilk popüler bilgisayar eğitimi dergisini hazırlamış, Chip dergisinin ilk günlerinde, IT Business'ta emek vermiştir. Technopat'ı kurmadan önce son olarak PC Magazine Dergisi Yazı İşleri Müdürlüğü'nü yürütmüştür. Köklü yayıncılık ve bilişim kariyerini Technopat'ta "Boss" olarak sürdürmektedir...