Nokia C1 Fotoları Kafa Karıştırdı

In Haber, Mobil by Berker Güngör4 Comments

Nokia tarafından tasarlanan C1 modeli telefona ait olduğu söylenen fotolar internete sızdırıldı.

Microsoft halen Nokia adını kullanarak giriş seviyesi telefonlar çıkarmaya devam ediyor. Ancak bu durum çok uzun sürmeyecek, çünkü iki firma arasındaki geniş kapsamlı anlaşmanın getirdiği yasaklar önümüzdeki yıl sona erecek.

Nokia’nın 2016 itibariyle yine kendi telefonlarıyla mobil pazara dönmesi bekleniyor. Ancak şirket bu kez üretim ve pazarlamayı değil, sadece tasarımı yapıyor. Şirketin ilk çıkaracağı telefon olduğu iddia edilen C1 modeline ilişkin söylentiler ise arada bir de olsa gündeme düşüyor.

Nokia C1 modeline ait olduğu iddia edilen yeni fotoların internete sızması da bu yüzden çok şaşırtıcı olmadı. Gerçek telefon fotoları olmayıp, sadece bilgisayar tasarım görüntülerinden ibaret olan fotolar, daha önce sızanlardan bariz farklar gösteriyor. Kameranın köşede olması, genel tasarımın daha rfine olması gibi detaylar söz konusu.

Ancak dikkatli gözler bu fotodaki telefonların ekranlarında birden fazla işletim sisteminin göründüğünü de fark edeceklerdir. Nitekim bu sızıntıyı ilginç kılan da bu detay oldu. Eğer bu foto gerçekten Nokia kaynaklıysa, o zaman şirketin C1 modelinin hem Android, hem de Windows 10 Mobile çalıştıran sürümlerinin tasarlandığını düşünmek mümkün!

Ancak Nokia gerçekten de Windows platformuna geri dönmek ister mi? Şirket yönetiminin eski açıklamaları bu durumu biraz şüpheli kılıyor. Öte yandan, Microsoft’un kendi işletim sistemini yaymak için yine kesenin ağzını açması da pek şaşırtıcı olmaz.