Electronic Arts Yönetiminden Şaşırtmayan Açıklama

In Haber, Oyun by Berker Güngör4 Comments

Battlefront hakkındaki eleştirilerin yoğunluğuna dayanamayan Electronic Arts yönetimi günah çıkardı.

Electronic Arts CFO’su Blake Jorgensen tarafından yapılan açıklamada, Star Wars Battlefront için yapılan çeşitli eleştirilerin aslında pek de haksız olmadığı ifade edildi. Jorgensen bu oyunun çok geniş bir kitleyi hedef aldığını, bu yüzden de derinlik arayan oyuncuları tatmin etmekte zorlandığını kabul etti.

Önceki Battlefront oyunlarından çok daha geniş kapsamlı ve derin bir oyun olacağı vaat edilen Battlefront, çıktığı andan itibaren büyük bir kitle tarafından sığ ve basit olmakla eleştirilmişti. Üstüne bir de oyunda herhangi bir senaryonun bulunmaması, oyunun DLC’lere bölünerek çok pahalı bir hale getirilmesi gibi detaylar eklenince, Electronic Arts için internet üzerinde linç kampanyası başladı denebilir.

İşin kötü tarafı, oyun çıkmadan önce EA tarafından estirilen hava, Star Wars oyuncularını tatmin edecek bir yapımın geldiği izlenimini yaratmıştı. Şimdi yapılan açıklama ise Battlefront’un “babalar çocuklarıyla oynasın diye” yapılan basit bir yapım olduğunu itiraf ediyor. Çünkü Jorgensen tam olarak böyle dedi. Ve bu da Star Wars sevenlerin canını daha fazla sıkmaktan işe yaramayacak gibi görünüyor.