ASUS Zenfone Telefonlarda DPI Değeri Nasıl Değiştirilir?

In ASUS, Mobil by Muhsin BayramLeave a Comment

ASUS Zenfone cihazınızın DPI değerini değiştirerek, görüntü deneyimini kişiselleştirebilirsiniz.

Android işletim sisteminin en önemli özelliği, kullanıcıya diğer platformlara göre daha fazla özgürlük sunması. Bu özgürlük sayesinde meraklı kullanıcılar cihazlarını diledikleri gibi kişiselleştirebiliyor. Bugünkü yazımızda ise bu açık platformun faydalarını kullanarak ekranın DPI değerini nasıl değiştirebileceğinizi anlatıyoruz.

Öncelikle Zenfone cihazınızın rootlu olduğundan emin olun. Örnek olarak ASUS Zenfone 2’yi rehberden yararlanarak rootlayabilirsiniz: Zenfone 2 Root Rehberi.

ASUS Zenfone cihazınızın DPI değerini Terminal Emulator uygulaması ile değiştirebilirsiniz. Terminal uygulamasını indirmek için tıklayın. Terminal uygulamasını açın ve sırasıyla şu komutları girip onaylayın.

  • su
  • wm density dpi

dpi yazan yere ekranın DPI değerinin ne olmasını istiyorsanız o değeri girin. Genellikle bu değer 320’dir. Ekranı küçültmek için 240 veya 280, büyütmek için ise 360 değerlerini öneriyoruz.

Deneme amaçlı bu değerlerin altına veya üstüne çıkabilirsiniz. Ancak yeni DPI değeri atarken çok düşük veya çok yüksek değerler girmemenizi tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde ekranınız kullanılamayacak boyutlara gelebilir veya daha kötüsü telefonunuz açılmamazlık yapabilir. Bu yüzden en başında yedek almanız ve girdiğiniz değerlerde dikkatli olmanız önemi.

Zenfone DPI ayarını değiştirebilirsiniz

Zenfone DPI ayarını değiştirebilirsiniz