Anasayfa Haber Samsung Ve BMW Birlikte Sürücüsüz Otomobil Geliştirecek

Samsung Ve BMW Birlikte Sürücüsüz Otomobil Geliştirecek

Samsung’un, oluşturacağı özel bir ekiple beraber BMW ile sürücüsüz otomobil teknolojileri konusunda ortak çalışacağı söyleniyor.

Son yıllarda sürücüsüz otomobil alanına önemli yatırımlar yapılıyor. Google, Hyundai, Ford, Toyota, Apple ve Mercedes gibi birçok farklı şirket, bu alanda gelecekte varlık gösterebilmek için çaba gösteriyor.

Geçtiğimiz hafta Ford ve Google’ın sürücüsüz otomobil konusunda ortak çalışacağına yönelik bilgiler de vermiştik. Son olarak benzer bir ortaklık haberi de BMW ve Samsung’dan geldi. Bu iki şirket zaten geçtiğimiz sene elektrikli otomobillerde kullanılacak olan bataryalarla alakalı bir anlaşma gerçekleştirmişti.

Söylentilere bakılırsa, sürücüsüz otomobil teknolojileri konusunda da önemli adımlar atacaklar. Samsung’un bu alana yönelik olarak özel bir ekip oluşturacağı ve böylece BMW’ye konuyla alakalı destek vereceği üzerinde duruluyor.

Teknoloji yayıncılığı konusunda hem basılı hem de dijital alanda birçok farklı mecrada görev alan editör; haber, dosya konusu ve makaleler hazırlamanın dışında ürün incelemeleri de gerçekleştiriyor.