Anasayfa Haber Samsung Galaxy S6 Mini, E-Ticaret Sitesinde Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S6 Mini, E-Ticaret Sitesinde Ortaya Çıktı

Samsung’un uzunca bir süredir haberleri ortaya çıkan mini akıllı telefonu Galaxy S6 mini’nin teknik ayrıntıları ve bazı detayları, bir e-ticaret sitesi tarafından listelendi. 

Galaxy serisini sık aralıklarla güncelleyerek aileye yeni bireyler ekleyen Samsung’un geçtiğimiz aylarda Galaxy S6 mini modeli üzerinde çalıştığına yönelik haberler ortaya çıkmıştı. Hatta Temmuz ayının son haftasında yayımladığımız bir haberde bu konuyla alakalı bazı ayrıntıları aktarmış ve sızan bir görseli paylaşmıştık.

Son olarak bu modele ilişkin yeni birtakım ayrıntılar da ortaya çıktı. Letstango isimli alışveriş sitesinde sergilenen Galaxy S6 mini modelinin 4.6 inç boyutunda Gorilla Glass 4 camla korunan Super AMOLED yapıda bir ekranla geleceği belirtiliyor. Dahili olarak 16 GB depolama biriminin sunulacağı bu minik ekranlı akıllı telefonda herhangi bir microSD kart yuvası yer almayacağından dolayı kapasiteyi artırmak mümkün olmayacak.

Yeni modelde 2 GB RAM’in yer alacağı ifade edilirken yonga seti tarafında ise 1.8 GHz’de görev yapan Snapdragon 808’in görev alacağı belirtiliyor. 15 MP’lik arka kamera ve 5 MP’lik ön kameranın sunulması beklenen bu modelde kablosuz bağlantı tarafında da artık birçok modelde standart halini alan 802.11 b/g/n/ac ve Bluetooth 4.0 yer alacak. Ek olarak parmak izi okuyucunun yer alacağı da belirtilenler arasında.

Android 5.1 işletim sisteminin kurulu olacak geleceği tahmin edilen Galaxy S6 mini’nin tanıtımın tarihine yönelik şirketten herhangi bir açıklama gelmiş değil. Bu mini modelinin tasarımının Galaxy S6 ile tamamen aynı olduğunu da ekleyelim.

Teknoloji yayıncılığı konusunda hem basılı hem de dijital alanda birçok farklı mecrada görev alan editör; haber, dosya konusu ve makaleler hazırlamanın dışında ürün incelemeleri de gerçekleştiriyor.